Başkan Culha: 'Mutlaka Üniversite Okuyun'

20 Haziran 2016 Pazartesi 12:43
Bu haber 1172 kez okundu

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, belediyede staj dönemini tamamlayan lise öğrencilerine önemli nasihatlerde bulundu: Mutlaka üniversite okuyun!

Başkan Culha: 'Mutlaka Üniversite Okuyun'

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, belediye bünyesinde bir yıllık staj dönemini tamamlayan lise öğrencilerini makamında ağırladı. İş hayatına atılan ilk adım olan staj döneminde gösterdikleri azim ve başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri kutlayan Başkan Culha, belediyenin farklı birimlerinde görevlendirilen stajyerlerle hem tecrübelerini paylaşıp, hem de geleceğe dair nasihatlerde bulunurken, 'Mutlaka üniversite okuyun' çağrısında bulundu.

Öğrencilere hayatta başarılı olabilmeleri için, hedeflerini yüksek tutmalarını ve istedikleri işi yapmalarını öğütleyen Arsuz Belediye Başkan Nazım Culha, “Belediyemize katkılarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Hepiniz adeta enerji saçıyorsunuz. Üniversiteye sadece meslek edinmek için gidilmez. Üniversiteyi bitirip, okuduğu mesleği yapmayan çok sayıda insan var. Bu nedenle hayatınıza kendiniz yön verin, hangi mesleği yapacağınıza siz karar verin ve hedeflerinizden asla vazgeçmeyin. Ama, hangi mesleği yapacaksanız yapın, mutlaka üniversite okuyan kişiler olarak yapın.. Üniversite okursanız mesleğinizi nasıl daha iyi yapacağınızı bilirsiniz. Aynı konumda, aynı yerde iki kişiyi koyun. Biri üniversite okuyan ve diğeri okumayan olsun.  Aynı mesleği yapan iki kişiden eğitimli olanın mesleğini çok daha iyi yaptığını göreceksiniz. Benim hepinizin nice başarılara imza atacağınızdan kuşkum yok. Size şimdiden hayatınızı belirleyeceğiniz üniversite sınavında başarılar diliyorum, inşallah hepinizi en iyi üniversitelere uğurlayacağız” dedi.

Başkan Culha, konuşmasının ardından öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttıktan sonra, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Gönder