Başkan Savaş’tan İGEV’e Tam Destek

18 Haziran 2016 Cumartesi 12:51
Bu haber 1598 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, eğitim konusunda istişarelerde bulunmak üzere İskenderun Güney Eğitim Vakfı (İGEV) Yönetim Kurulu ile bir araya geldi. Başkan Savaş İGEV’in bölgede, Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine bağlı, aydın gençlerimizin eğitimine katkı sunan önemli bir vakıf olduğunu belirterek eğitim projelerine destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Başkan Savaş'tan İGEV'e Tam Destek

İGEV’in bölgeye kazandırmak için kolları sıvadığı Öğrenci Yurdu projesiyle ilgili istişarelerde bulunulan ziyaret esnasında Başkan Savaş projeyi destekleyeceklerini söyledi. İGEV ofisinde gerçekleşen toplantıya Başkan Lütfü Savaş’ın yanı sıra İGEV Başkanı Şefik Uyar ve yönetim kurulu üyeleri ile Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve HBB İskenderun bölge koordinatörleri Ahmet Serhat Beydilli, Hasan Bıçakçı ve Arsuz bölge koordinatörü Edip Kaynar da katıldı.

Başkan Savaş: Bilimle, Kültürle, Sanatla, Sporla Yoğrulmuş Kaliteli Bir Eğitimle Çocuklarımızı Yetiştirmemiz Gerekiyor

Eğitime verdikleri desteklerin yanında altyapı ve üstyapısıyla imrenilen bir kent oluşturma çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Başkan Savaş, “Hatay’ın bilgi birikimi yüksek bir kent olabilmesi ülkemizin aydınlık bir gelecek oluşturabilmesi için bilimle, kültürle, sanatla, sporla yoğrulmuş kaliteli bir eğitimle çocuklarımızı yetiştirmemiz gerekiyor.Her türlü eğitim projesine destek olmaktan memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

“İskenderun İçin Söylenen ‘Dağın Öteki Tarafı’ Söylemini Hizmetlerimizle Ortadan Kaldırdık”

Sunulan hizmetlerle ilgili olarak da mini bir brifing veren Başkan Savaş, “İskenderun’da yaşayan vatandaşlarımıza kanalizasyon şebekesi,arıtma tesisleri ve içme suyu şebekeleri ile çözümler üretmek için aktif bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önceden İskenderun için dağın öteki tarafı şeklinde rahatsız edici bir söylemle karşılaşırdık. Ancak hemşehrilerimiz, Büyükşehir Belediyesinden sonra bunun ortadan kalktığını, diğer ilçelere ne yapılıyorsa İskenderun’a da fazlasıyla yapıldığına şahit oldu. Yaptığımız hizmetleri ilçe farkı gözetmeksizin herkese eşit ölçüde sunmaya gayret ediyoruz” dedi.

Şefik Uyar; “Eğitime ve Yurt Projemize Desteklerinden dolayı HBB’ye Teşekkürler”

İGEV Başkanı Şefik Uyar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek;  “HBB başkanımız sayın Lütfü Savaş ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizleri onurlandırdılar. İskenderun’a ve Hatay’a verdikleri hizmetleri takdirle karşılıyoruz. İGEV olarak her zaman yanımızda hissettik ve güç aldık. Önümüzdeki süreçte İskenderun’a kazandırmayı tasarladığımız Öğrenci yurdu projemizde de başından beri yanımızdalar. İGEV’e ve eğitim camiamıza verdikleri destek ve hizmetten dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz ve çalışmalarında sayın başkan’a başarılar diliyoruz” dedi.

Yorum Gönder