DÖRT DÖRTLÜK OKUL OLDU

10 Şubat 2016 Çarşamba 16:46
Bu haber 1224 kez okundu

Uysal Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uysal,yaptırdığı 24 derslikli Hanife Uysal Ortaokulu’nda gazetecilerle biraraya geldi.

DÖRT DÖRTLÜK OKUL OLDU

 Uysal Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uysal,yaptırdığı 24 derslikli Hanife Uysal Ortaokulu’nda gazetecilerle biraraya geldi.DÖRT DÖRTLÜK OKUL OLDU

İskenderun’da kazandığını hayır işlerine harcamaktan mutluluk duyan ve kendisi ekonomik şartlardan dolayı okuyamadığı için eğitime ve hayır işlerine sevdalı olan Uysal Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uysal, Kurtuluş Ortaokulu’nun harabeye dönmüş binasının yerine yaptırdığı 24 derslikli Hanife Uysal Ortaokulu’nda gazetecilerle biraraya geldi.

12 Şubat Cuma günü açılışı saat 14.00’da Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hatay Valisi Ercan Topaca başta olmak üzere bir çok önemli ismin katılacağı  törenle yapılacak olan Hanife Uysal  Ortaokulu’nun iç donanımı kadar dış cephesi de göz kamaştırıyor.

Hanife Uysal Ortaokulu’nun caddeye bakan dış cephesindeki İstiklal Marşı ise ayrı bir gurur veriyor.

Merhume Annesi Hanife Uysal  adına Hanife Uysal Ortaokulu’nu yaptıran Ali Uysal, polis merkezi ve daha onlarca hayır işinde öncü olarak da bölgenin gururu hayırseverler arasındaki yerini aldı.

İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güven, Okul Müdürü Abdülkadir Koçak, okul aile birliği yönetim kurulu ve öğretmenlerin katıldığı Hanife Uysal Ortaokulu tanıtım toplantısında konuşan Uysal Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uysal, okulda merkezi ısıtma ve soğutma, asma tavan başta olmak üzere tüm teferruata önem verdiklerini ve özel kolejlerde olduğu gibi eğitim-öğretim adına yapılması gereken ne varsa yapmak gayretinde olduklarını söyledi.

Hanife Uysal Ortaokulu’nun hemen arkasında bulunan eski binanın yeri ile ilgili de öğrencilerin rahat bir şekilde spor eğitimi alabilecekleri bir kapalı spor salonu yaptırmayı istediğini belirten Ali Uysal, hiçbir eksiği bulunmayan, öğretmen ve öğrencilerin huzur içinde eğitim-öğretim yapabileceği bir ortam sunmak gayretini ifade etti.

İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güven de Hayırsever İşadamı Ali Uysal’a eğitim camiasına böyle güzel bir okul kazandırdığı için teşekkür ederek, yıkım sırasında ilk kepçe hareketliyle binanın yerle bir olmasını şaşkınlık ve korku içinde izlediğini belirtti ve “İçinde öğrenciler varken herhangi bir deprem olması  halinde bina yerle bir olabilirdi. Böyle bir deprem olmadığı için ve herhangi bir can ve mal kaybı olmadan bina yıkılıp yenisinın yapımına başlandığı için Allah’a şükrettim” dedi

 

Yorum Gönder