Hayırsever İş Adamından Eğitime Katkı

13 Şubat 2016 Cumartesi 16:56
Bu haber 1066 kez okundu

Hatay’ın İskenderun ilçesinde hayırsever iş adamı Ali Uysal’ın merhume annesinin adına yaptırdığı Hanife Uysal Ortaokulu düzenlenen törenle açıldı.

Hayırsever İş Adamından Eğitime Katkı

 Hatay'ın İskenderun ilçesinde hayırsever iş adamı Ali Uysal'ın merhume annesinin adına yaptırdığı Hanife Uysal Ortaokulu düzenlenen törenle açıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen açılış törenine Hatay Valisi Ercan Topaca' da katılım gösterdi. Programa Antakya İlçesi Halk Eğitim Merkezi folklor ekibinin gösteri sunumu ile başlandı.

Okulun arsasının 2,500 metrekare olduğunu söyleyen Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, okul binasının zemin artı dört kat olup öğretmenler, memur, rehberlik, laboratuvar, veli görüşme odaları ve 24 derslikten oluştuğunu kaydetti.

İskenderun ilçesinde Hatay Valisi Ercan Topaca'nın girişimleriyle hayırsever iş adamları tarafından yaptırılan 5 eğitim kurumunun inşaatının da devam ettiğini belirten İskenderunKaymakamı H. Hasan Özyiğit ise, "İskenderun Teknik Üniversitesi'nin (İSTE) faaliyete geçmesi neticesinde inanıyorum ki ilçemiz körfez bölgesinin eğitim, kültür ve finans merkezi olacak" dedi.

Uysal Grup olarak başarılı çalışmalarını sosyal sorumluluk projeleri ile taçlandırdıklarını ifade eden Uysal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uysal ise, "Bu topraklarda kazandığımızın bizim kadar içinde yaşadığımız coğrafyanın insanlarının da hakkı olduğunu düşünüyor ve söz konusu kazancımızı paylaşmaktan onur duyuyoruz" diye konuştu.

Bugün gelinen noktada İskenderun'da derslik ortalamalarının 25'in altına düştüğünü belirten TBMM İdari Amiri ve AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar'da, "Daha önceki süreçlerde her sınıfta 85 öğrenci, bir sırada ise altı öğrencimiz otururdu. Ama çok şükür devletimiz okulları artık özel okullar seviyesinde hatta bizler daha iyisinin yakalamanın mücadelesini veriyoruz. Hükümet olarak iktidara geldiğimiz günden bu yana eğitime en fazla bütçeyi ayırabilmenin mücadelesini verdik. Bu yıl eğitim bütçemize 100 milyar 310 milyon TL ayırarak en fazla bütçeyi yine eğitime ayırdık" şeklinde konuştu.

Yaptığı konuşmasında hayırsever iş adamı Ali Uysal'ı tebrik eden Hatay Valisi Ercan Topaca da, "Hayırseverimizin bu okula annesinin ismini vermiş olması da ayrı bir güzellik. Hayırlı, güzel evlat annesinin, babasının arkasından onun adına hayır yapabilen evlattır. Burada da bunu çok somut bir şekilde görüyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından Hatay Valisi Ercan Topaca tarafından hayırsever iş adamı Ali Uysal'a teşekkür plaketi verildi.

24 derslikli Hanife Uysal Ortaokulu'nun açılışı Vali Topaca, Milli Eğitim Müdürü Karahan, Kaymakam Özyiğit, TBMM İdari Amiri Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, hayırsever iş adamı Uysal ve ailesinin kurdele kesimi ile gerçekleşti

Yorum Gönder