İGEV GENÇLERİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK

07 Şubat 2016 Pazar 12:39
Bu haber 1245 kez okundu

İskenderun Güney Eğitim Vakfı ( İGEV) ‘in gençleri, geleneksel hale getirdikleri sosyal etkinliklere bir yenisi eklediler.

İGEV GENÇLERİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK
Foto galeriye git

 İskenderun Güney Eğitim Vakfı ( İGEV) ‘in gençleri, geleneksel hale getirdikleri sosyal etkinliklere bir yenisi eklediler. Üniversitelerin ara tatil dönemi münasebetiyle tatillerini baba evinde geçirmekte olan İGEV’in burslu öğrencileri bir araya gelerek toplumsal yaşama dair ve kadına şiddet temalı bir etkinlik gerçekleştirdiler. Etkinliğe İGEV yönetim kurulu üyeleri ile öğrencilerin velileri ve arkadaşları katıldılar.  

Üniversiteli gençlere burs imkanı sağlayan ve eğitime destek sağlayan İGEV’in konferans salonunda gerçekleşen etkinlikte Üniversiteli gençler, Kendilerini izlemeye gelen arkadaşları ve aileleri ile birlikte İstiklal Marşı’nı okuyup Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitleri saygı duruşuyla anarak programa başladılar. Etkinliğin devamında gençler, şiir dinletisi sırasında okudukları Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine dair şiirlerle izleyenlerin gönüllerini fethettiler.

Kürsüye tek tek çıkan öğrenciler tarafından İzleyenlerin karşısında okunan toplumsal mesaj içerikli şiirlerin ardından, “Kadın’a Şiddete Hayır” konulu kısa bir oyun başarıyla sergilendi. Heyecan ve coşkuyla sunulan şiir dinletisi ve oyun’un ardından gençler, salonda bulunan izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

İGEV dönem başkanı Şefik Uyar, etkinliğin sonunda kürsüye çıkarak kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasında; “Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı, çağdaş, laik, Atatürkçü aydın bir gençlik yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş olan Vakfımız bu öğrencilerimizle gurur duymaktadır. Bu etkinliklerimiz sayesinde hem öğrencilerimiz birlikte dayanışma ruhu içinde bir araya geliyorlar hem de sosyal konulara duyarlılıklarını sergileyerek toplumsal dayanışma bağlarımızın güçlenmesine katkıda bulunuyorlar. Emeği geçen gençlerimize teşekkür ediyoruz ve onları ayakta alkışlıyoruz” dedi. Konuşmanın ardından İGEV yönetim kurulu üyeleri tarafından öğrenciler ayrı ayrı tebrik edilerek baklava ikram edildi.

 

Yorum Gönder