İSTE Merkez Kampüsü Şimdi Daha Havalı

12 Temmuz 2016 Salı 19:08
Bu haber 2829 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Sivil Havacılık Yüksekokulu, şehir merkezindeki ana kampüse taşındı. 2008 yılından bu yana Karaağaç Mahallesinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bulunan binada eğitim-öğretime devam eden Sivil Havacılık Yüksekokulu (SHYO), İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Senato kararı ile şehir merkezindeki ana kampüse taşındı.

İSTE Merkez Kampüsü Şimdi Daha Havalı
İSTE Sivil Havacılık Yüksekokulu’nun taşınmasını değerlendiren İSTE Sivil Havacılık Yüksekokul Müdür Vekili Doç. Dr. Ahmet Yapıcı “Sivil Havacılık Yüksekokulumuzun merkez kampüse taşınması ile beraber öğrenciler merkezi kütüphane, merkezi kafeterya, laboratuvar ve diğer sosyal imkânlardan daha verimli şekilde yararlanabileceklerdir” sözleri ile öğrencilerinin İSTE kaynaklarına daha kolay ulaşabileceklerini vurguladı.
SHYO’nun önceki lokasyonu nedeniyle yaşanan ulaşım ve barınma problemlerine de değinen Doç. Dr. Ahmet Yapıcı; “Taşınma ile beraber öğrencilerin ulaşım ve barınma olanakları da kolaylaşacak olup, İSTE Merkez Kampüsünün şehir merkezi’nde olması da öğrencilerimizin şehir yaşamı ile bütünleşmesini sağlayacaktır. Yer değişikliği ile ilgili olarak öğrencilerimizin büyük bir memnuniyeti söz konusu. Bu bağlamda, SHYO ile ana kampüsümüz daha da güçlenecek ve canlılaşacaktır” sözleri ile bilgilendirmelerinde bulundu.

Yorum Gönder