İSTE Teknofest 2020’de 4. Sırada

29 Haziran 2020 Pazartesi 17:47
Bu haber 571 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), rekabetin dozunun her yıl giderek arttığı Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST’e en çok projeyle başvuran dördüncü üniversite olmayı başardı.

İSTE Teknofest 2020'de  4. Sırada
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), rekabetin dozunun her yıl giderek arttığı Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST’e en çok projeyle başvuran dördüncü üniversite olmayı başardı. 175 faklı üniversiteden 11.898 Üniversite öğrencisinin başvuru yaptığı TEKNOFEST 2020 Teknoloji yarışmalarına İSTE 389 proje ile başvurdu.

Köklü bir çok üniversiteyi geride bırakarak önemli projeleriyle TEKNOFEST’e en çok proje sunan üniversiteler arasına dahil olan İskenderun Teknik Üniversitesi’nin Rektörü Türkay Dereli, teknoloji ve inovasyonu önceleyen eğitim anlayışı doğrultusunda takım olarak çalışabilen ve her alanda donanımlı gençleri elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik etti.

İSTE Rektörü Türkay Dereli, hedeflerinin en çok başvuru yapan üniversite olmak olduğunu belirtirken, “389 yarışma başvurusu ile İSTE’yi TEKNOFEST 2020’de 4.’üncü sıraya taşıyan tüm öğrencilerimize ve elbette danışman öğretim elemanlarımıza teşekkür ediyorum. Seneye hedef 1.’incilik olsun inşallah” dedi.
Yorum Gönder