İSTE’de Akademik Genel Kurul Toplandı

28 Haziran 2016 Salı 17:22
Bu haber 1279 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) 2015-2016 Yılı Akademik Genel Kurulu Rektör Prof. Dr. Türkay DERELİ başkanlığında Merkez Kampüs’te Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda toplandı.

İSTE'de Akademik Genel Kurul Toplandı

 İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğretim elemanları Akademik Genel Kurul Toplantısı’nda bir araya geldi. Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ’nin başkanlığında gerçekleşen Akademik Genel Kurul Toplantısı’nda; 2015-2016 Akademik Takvimi içerisinde üniversitedeki eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri başta gelmek üzere, yapılan tüm bilimsel faaliyetler gözden geçirildi ve çalışmaların daha verimli olması için yapılması gerekenler tartışıldı.

Akademik Genel Kurul’da bir sunum yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay DERELİ, henüz bir yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen, üniversitelerin sıralanmasında ve derecelendirilmesinde kullanılan akademik yayın sayısı, proje sayısı, patent sayısı, girişim sayısı ve benzeri gibi ölçütler göz önünde bulundurulduğunda, İskenderun Teknik Üniversitesi’nin akademik ve Ar-Ge performansının umut verici olduğunu, geleceğe ümitle baktıklarını, ancak bunun sürdürülebilirliği için rehavete kapılmadan hep birlikte çalışmaya devam etmeleri gerektiği belirtti. YÖK (Yüksek Öğretim Kurulu) ile Kalkınma Bakanlığı arasında yapılan protokol ile oluşturulan “İhtisas Üniversiteleri” programına da müracaat ettiklerini söyleyen Prof. Dr. Türkay DERELİ, teknopark konusunda da olumlu gelişmeler olduğunu söyledi.

Yorum Gönder