İSTE’de Oryantasyon Programı Gerçekleştirildi

11 Ekim 2023 Çarşamba 12:54
Bu haber 210 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Oryantasyon Programı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İSTE'de Oryantasyon Programı Gerçekleştirildi

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Oryantasyon Programı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Oryantasyon Programı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. 10 Ekim Salı günü İSTE Youtube sayfasından canlı yayınla yapılan Oryantasyon Programında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı personelleri öğrencilere eğitim hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları süreçlerle ilgili bilgi verdi.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ders kaydından mezuniyete, disiplin suçundan ders geçme şartlarına kadar öğrencilik süreçlerinin tamamıyla ilgili bilgi vererek Oryantasyon Programını başlattı. Daha sonra Bilgi İşlem Daire Başkanlığı e-posta kullanımı, VPN kullanımı, UBOM’un kullanımı gibi konular hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, kütüphanenin kullanımı, ödünç alma süreçleri, açık erişim kaynakları ve kütüphaneye uzaktan erişim sağlama konularını içeren bir sunum yaptı. Son olarak, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı beslenme, yemekhaneler, yemek bursu imkanları, öğrenciler için kısmi zamanlı çalışma, öğrenci toplulukları ve sosyal imkanlar hakkında bilgi verdi.

Tüm birimleri ve hem akademik hem de idari personelleri ile öğrencilerinin her zaman yanında olduklarının altını çizen İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “aramıza yeni katılan öğrencilerimiz için eğitim hayatları boyunca ihtiyaç duyacakları süreçlerle ve işlemlerle ilgili oryantasyonu programımızı gerçekleştirdik. Mesai arkadaşlarımızın da ifade ettiği gibi iletişim kanallarımız üzerinden sorularınızın cevapları için ilgili birimlere ulaşabilirsiniz. Aramıza yeni katılan öğrencilerimize bu vesileyle bir kez daha hoş geldiniz diyor hepimiz için verimli bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi.

Yorum Gönder