İSTE’den Türkiye’nin Teknolog’ları Çıkacak

25 Haziran 2016 Cumartesi 12:48
Bu haber 1227 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 2015-2016 öğretim yılı kapanış töreni heyecanlı ve mutlu anlara şahitlik etti. Rektör Prof. Dr. İskenderun Teknik Üniversitesinden mezun olan herkesin “Teknolog” unvanıyla mezun olması için tüm altyapı çalışmalarının hazırlığını yaptıklarını belirterek önemli mesajlar verdi.

İSTE'den Türkiye'nin Teknolog'ları Çıkacak

 Hatay Vali Yardımcısı Hasan Volkan Köksal, İskenderun Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı temsilen Mehmet Mursaloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri,  Payas OSB Başkanı Yunus Kendir ve daha çok sayıda önemli davetlinin katıldığı eğitim öğretim yılı kapanış töreni, bölümlerini dereceyle bitirenlere İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli tarafından mezuniyet belgeleri ve hediyelerinin verilmesiyle devam etti. İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli yaptığı konuşmada, ilk mezunlarla birlikte ilk mezuniyet töreni heyecanını dile getirerek, aslında mezunların konuşma günü olduğunu ifade etti.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin 2016-2017 öğretim yılından itibaren gerçekleştirmeyi planladıkları projeleri ortaya koyan Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, projeleri aşama aşama gerçekleştirmek amacında olduklarını belirtirken, 2015-2016 öğretim yılında ekonomik ve fiziki şartlardan kaynaklanan sorunların bertaraf edildiği bir dönemin hazırlığına dikkat çekti.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin akademik ve endüstriyel performansının ortalamanın çok üzerinde olduğuna dikkat çeken Dereli, hedef büyüterek gelecek yıllara güvenle bakan bir üniversite ortaya koydu.

Rektör Prof. Dr. İskenderun Teknik Üniversitesi’nden mezun olan herkesin “Teknolog” ünvanıyla mezun olması için tüm altyapı çalışmalarının hazırlığını yaptıklarını belirterek önemli mesajlar verdi.

Otistik Buğra Çankır Büyüledi

“Perfect/Absolute Pitch” (Mükemmel/Mutlak Kulak) olarak adlandırılan olağanüstü müziksel işitme yeteneğine sahip olması nedeniyle dünyadaki 664 müzik dehasından birisi olarak kabul edilen 22 yaşındaki otistik Buğra Çankır birincilikle kazandığı ve öğrenim gördüğü İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nı başarı ile bitirdi.

Yorum Gönder