Konservatuvar'da ‘Kep Atma’ Coşkusu

03 Haziran 2019 Pazartesi 13:38
Bu haber 121 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nda 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı mezun adayı öğrencileri için Kep Atma Töreni düzenlendi.

Konservatuvar'da ‘Kep Atma' Coşkusu
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nda 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı mezun adayı öğrencileri için Kep Atma Töreni düzenlendi.
İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı’nda gerçekleşen tören, Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Tolga Depci mezun adaylarına; “Sevgili öğrenciler, değerli meslektaşlarım, çok kıymetli mezunlarımızın saygıdeğer aileleri, Töreni’mize hoş geldiniz. Şu anda tüm bu duyguları yaşadığına inandığım mezun olacak kıymetli arkadaşlarım. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün sanat ve müziğe büyük önem verdiği herkes tarafınca biliniyor. Atatürk, sanat ve müziğe verdiği önemi birçok kez tekrarlamış, bizlere ışık tutacak sözleri sarf etmiştir. En sevdiklerimin başında, ‘Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ sözü vardır. Mezun olduktan sonra siz de sanatınız ile ışık tutup önderlik ediniz. Sizlere imrendiğimi belirtmek isterim. Şimdi dört yıl boyunca tozunu yuttuğunuz, yeri gelip ağladığınız yeri geldiğinde güldüğünüz bu emek sahnesine, siz değerli mezunlarımızı kep atmak için davet etmek istiyorum” şeklinde seslendi ve sonrasında İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları, öğrencilerine başarı belgelerini sahnede takdim etti. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Kep Atma Töreni’nde cübbelerini giyen öğrenciler, heyecan, mutluluk ve gururla keplerini havaya fırlattı.


Yorum Gönder