Yükseliş Koleji’nden ‘Başarılı’ Konferans

27 Aralık 2021 Pazartesi 10:43
Bu haber 41 kez okundu

Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat, ‘Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir’ başlıklı bir konferansla ‘Yükseliş Koleji’ velileriyle buluştu.

Yükseliş Koleji'nden ‘Başarılı' Konferans

Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat, ‘Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir’ başlıklı bir konferansla ‘Yükseliş Koleji’ velileriyle buluştu.

Yükseliş Koleji Konferans Salonunda düzenlenen konferansa, Hatay Milletvekili Sn. Suzan ŞAHİN, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İSTE Rektörü Tolga Depçi, İskenderun Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Yükseliş Koleji Kurucusu Nuri Üysen, Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem ve Yükseliş Koleji velileri katıldı.

Gündüz seansında öğrencilerimizle de buluşan Eğitim Bilimci Dr. Bolat’ın akşam programındaki konferansı da büyük ilgi gördü.

Yükseliş Koleji Flarmoni Orkestrasının, Şef Ethem Yavuz yönetiminde konferans öncesi verdiği konser de aynı şekilde büyük beğeni topladı. Konserin ardından Şef Ethem Yavuz’a Kurucumuz Nuri Üysen tarafından çiçek takdim edildi.

Yükseliş Koleji Konferans Salonunda düzenlenen, velilerin yoğun ilgi gösterdiği programın açılış konuşmasını Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem yaptı. Öktem, açılış konuşmasında, çok çalışmaktan ziyade verimli çalışmanın önemini vurgulayan bir anekdotla katılımcılara seslendi.

Açılış konuşmasının ardından Dr. Özgür Bolat, “Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir” başlıklı konferansla katılımcılara konuyla ilgili bilgiler aktardı.

Özetle “Çocuğunuzun davranışlarının değişmesini istiyorsanız önce kendiniz değişim yolunda adımlar atmalısınız.” mesajı veren Dr. Özgür Bolat, farklı bilim insanlarının ve bizzat kendisinin yaptığı araştırmaların sonuçları ile desteklediği önerilerini, katılımcılarla iletti.

Başarı modelini katılımcılarla paylaşan ve ailelere somut öneriler sunan Dr. Özgür Bolat, Mutlu ve başarılı çocuk yetiştirebilmek için nelerin yapılması, nelerin yapılmaması gerektiği, doğru bilinen yanlışların neler olduğu konularında bilgiler aktardı.

Program sonunda Dr.Özgür Bolat’a verdiği değerli bilgiler için çiçek takdim ederek teşekkür eden Yükseliş Koleji Kurucusu. Nuri Üysen, “Yükseliş Koleji olarak bütün insanlara hizmet etmeyi amaçladık. Öğrencileri, eğitimcileri, anne ve babaları bilinçlendirmek çocuklarımızın gelişimini her kademede desteklemek için benzer programlar organize etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Basının da yakından takip ettiği etkinlik, izleyenlerin sorularını yöneltme fırsatı da bulduğu için memnuniyetlerini ve teşekkürlerini dile getirdikleri bir ortamda sona erdi.


Yorum Gönder