‘18 Mart’ta Kahramanlık Destanı Yazıldı!’

17 Mart 2020 Salı 10:39
Bu haber 176 kez okundu

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, "18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105.Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü" münasebetiyle özel bir mesaj yayımladı.

‘18 Mart'ta Kahramanlık Destanı Yazıldı!'
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, "18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105.Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü" münasebetiyle özel bir mesaj yayımladı. Söz konusu kutlama ve anma mesajında şu ifadelere yer verildi;

“Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olmak bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” sözlerinde ifadesini bulan bu büyük zafer, Mehmetçiklerimizin ve yüce milletimizin vatan ve millet sevgisinin ölümsüzlük anıtı olmuştur.

Aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki, temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yüce devletimiz ve asil milletimiz tarafından en kutsal emanet olarak muhafaza edilecek ve geleceğimize daha emin adımlarla yürüyerek, güçlü devlet ve güçlü millet olma şuurunu canlı tutacak ve yücelteceğiz.

Canlarını toprakları, bayrakları, inançları, namus ve şerefleri için seve seve vermiş şehitlerimizden ilham alarak, güçlü bir Türkiye'yi hep birlikte yeniden inşa etmenin azim ve gayreti içerisinde olacağız. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen her türlü iç ve dış tehdide, hain emele ve girişime karşı yüce devletimiz ve necip milletimiz sarsılmaz bir iman ve azimle karşı duracak, Devleti ve Millet bütünleşmesiyle tüm bu saldırıların üstesinden gelerek, hür, bağımsız, güçlü ve payidar olarak sonsuza kadar var olacaktır.

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu büyük zaferin 105. yıldönümünü kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti için şehadete intikal eden tüm aziz şehitlerimizi ve şehadete şahitlik eden kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve tazimle anıyorum.”

Yorum Gönder