2 Yıllık Özlemi Hatay Valiliği Bitirdi!

27 Kasım 2018 Salı 12:00
Bu haber 138 kez okundu

Hatay valiliği, Fas asıllı Belçika vatandaşı babası M.A. tarafından 2017 yılında kaçırılarak Suriye'ye götürülen ve babasının ölümünden sonra Suriye de kalan Y. A. (5) isimli kız çocuğu Türkiye’ye getirilerek annesi H.C. ile kavuşturuldu.

2 Yıllık Özlemi Hatay Valiliği Bitirdi!

 Hatay valiliği, Fas asıllı Belçika vatandaşı babası M.A. tarafından 2017 yılında kaçırılarak Suriye'ye götürülen ve babasının ölümünden sonra Suriye de kalan Y. A. (5) isimli kız çocuğu Türkiye’ye getirilerek annesi H.C. ile kavuşturuldu.

 

Konuyla ilgili Hatay Valiliği tarafından yazılı açıklama yayınlandı.

 

Yazılı açıklama da şu ifadelere yer verildi;

 “Fas asıllı Belçika vatandaşı olan babası M.A. tarafından 2017 yılında Suriye'ye kaçırılan ve 2017 yılı Aralık ayında baba M.A.’nın ölümü sonrasında Suriye'de kalan Y.A.(5) isimli kız çocuğu, Hatay Valiliği’nin koordinesinde güvenlik ve istihbarat birimlerinin çalışmaları neticesinde 26 Kasım 2018 günü Türkiye'ye getirilmiştir.

Kızını geri alabilmek ümidiyle Türkiye'de bulunan Belçika vatandaşı Fas asıllı anne H.C.(30), Hatay Valiliği himayesinde kızı Y.A.’ya iki yıllık hasretin ardından 26 Kasım 2018 günü akşam saatlerinde kavuşmuştur.

Anne H.C. ve kızı Y.A., İl Göç İdaresi'nde gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından Belçika Hükümeti yetkilileri ile birlikte ülkesine döneceklerdir.”

Yorum Gönder