23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

24 Nisan 2016 Pazar 16:52
Bu haber 1055 kez okundu

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama etkinlikleri Belen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin saat 08:30’da Atatürk Anıtına konulması ile başladı. Çelenk sunma programı sonrasında etkinliklere, Gazi Abdurrahman Paşa İlk ve Orta Okulu Bahçesinde saat 09:00’da başlayan kutlama programı ile devam edildi.

Kutlama programı Belen Kaymakamı Abdulaziz AYDIN, Garnizon Komutanı Yzb.Salih AYGÜN, Belediye Başkanı Adnan VURUCU, Siyasi Parti İlçe temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri ve vatandaşların katılımı ile gerekleştirildi.

Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kaymakam Abdulaziz AYDIN, beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir ŞAHAN’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması, öğrencilerin şiir okuması ve gösterileri ile ip çekme, çuval ve İzci grubu öğrencilerinin çadır kurma ve toplama yarışmaları ile devam ettirilerek, 23 Nisan dolayısı ile ilk ve orta okul öğrencileri arasında düzenlenen şiir ve resim yarışması ile spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere protokolün ödüllerini vermesi ve akabinde Gazi Abdurrahman Paşa İlkokulu Özel Eğitim ve Ana sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu serginin gezilmesi ile sona erdi.

DSC_0050DSC_0411

Yorum Gönder