banner45

7. Teknoversite Günleri Devam Ediyor

14 Mayıs 2022 Cumartesi 14:08
Bu haber 134 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) bu yıl 7.sini düzenlediği Teknoversite Günlerinin ilk gününde Havacılık ve Uzay Sanayisinde Kullanılan Malzemeler ve Testlerde Yapay Zekâ konuşuldu.

7. Teknoversite Günleri Devam Ediyor

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) bu yıl 7.sini düzenlediği Teknoversite Günlerinin ilk gününde Havacılık ve Uzay Sanayisinde Kullanılan Malzemeler ve Testlerde Yapay Zekâ konuşuldu.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) kurulduğu yıldan bu yana her yıl düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği; tescili İSTE’ye ait olan Teknoversite Günleri’nin ilk gününde Havacılık Ve Uzay Sanayisinde Kullanılan Malzemeler ve Testlerde Yapay Zekâ konuşuldu. Türk Havacılık Uzay Sanayi Malzeme Mühendisliği Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mete Bakır, İSTE Merkez Yerleşkede düzenlenen konferansta katılımcılarla bir araya geldi. Konferansa İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu ve Prof. Dr. Mustafa Yüksek, İSTE Genel Sekreteri Yahya Kılıç, İSTE Akademik ve İdari Personeli, İSTE öğrencileri ve misafir lise öğrencileri katıldı.

Dr. Öğretim Üyesi Mete Bakır, davetleri dolayısıyla İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci’ye teşekkür ederek başladığı konuşmasında öncelikle kendinden söz etti. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Anonim Şirketi (TUSAŞ) hakkında bilgi veren Dr. Öğr. Üyesi Bakır, şirketin öğrenciler için sunmakta olduğu staj ve mezuniyet sonrası programlara yönelik bilgilendirmede bulundu. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ile imzaladıkları ikili anlaşmaları hatırlatan Dr. Öğr. Üyesi Bakır öğrencileri kendileri ile çalışmaya davet etti. TUSAŞ bünyesinde danışmanlık veren İSTE Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Oğuzhan Akgöl ve Doç. Dr. Ersin Bahçeci’yi takdim eden Dr. Öğr. Üyesi Bakır’ın sunumuna Doç. Dr. Ersin Bahçeci devam etti. Doç. Dr. Bahçeci TUSAŞ’ta yürütmekte oldukları projelerle ilgili bilgi verdi. Konferans soru cevap ve çekilişle öğrencilere hediye verilmesi ile sona erdi.

Konferansa katılan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, davetlerini kabul ederek 7. Teknoversite Günlerine katılan Dr. Öğretim Üyesi Mete Bakır’a teşekkür ederken İSTE Teknopark’ta TUSAŞ’ın yerini alacağının müjdesini verdi. Rektör Depci, “Göreve başladığımızda TUSAŞ’ta yerimizi alacağız demiştik. Sözümüzü tuttuk. Biri size bir şey yapamayacağınızı söylediğinde onları dinlemek yerine hedefinize odaklanın ve çalışmaya devam edin” dedi.

Konferansın ardından İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yüksek ve İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış, Dr. Öğretim Üyesi Mete Bakır’a günün anısına plaket ve hediye takdim etti. Program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Yorum Gönder