99 Atatürk Fotoğrafı ile Özel Sergi...

02 Kasım 2022 Çarşamba 14:40
Bu haber 167 kez okundu

Sarı Zeybekler Derneği cumhuriyeti 99 Atatürk fotoğrafı ile özel bir sergi açtı.

99 Atatürk Fotoğrafı ile Özel Sergi...

Sarı Zeybekler Derneği cumhuriyeti 99 Atatürk fotoğrafı ile özel bir sergi açtı.

Genel Merkezi İskenderun'da olan Sarı Zeybekler Derneği cumhuriyetin ilanının 99. yılına özel 99 Atatürk fotoğrafı ile özel bir sergi açtı.

Sergi hakkında bilgiler veren SZD Genel Başkanı Nevzat Kurt, "Cumhuriyetimizi 99. Yılı için hazırladığımız sergimizde bugüne özel fotoğrafları derledik. Sergimiz üç bölümden oluşuyor. Birinci bölümde Çanakkale savaşı fotoğrafları bulunurken ikinci bölümde cumhuriyet dönemi, sin bölümde de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün naaşının Etnografya'dan Anıtkabir'e nakli fotoğraflarına yer verdik. 4 Kasım Cuma günü saat 16:00'ya kadar açık olacak sergimize tüm Hatay halkını davet ediyoruz" dedi.

İskenderun Belediyesi Sanat Galerisinde açılan sergide gazeteci yazar Nevzat Kurt'un arşivinden 1915 Çanakkale Savaşı'ndan Atatürk'ün naaşının Etnografya'dan Anıtkabir'e nakli yılı olan 1953 yılına kadar kronolojik sıralı fotoğraflar kullanıldı.

Açılışa İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu, Deniz Üs Komutanı Murat Fırat, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, Yazar ve eğitmen Mehmet Mursaloğlu ve geniş bir davetli topluluğu katıldı.Yorum Gönder