ABA-DER YÖNETİMİ İGC'Yİ ZİYARET ETTİ

10 Şubat 2016 Çarşamba 16:30
Bu haber 985 kez okundu

Kısa adı ABA-DER olan Abacılı Yörük Türkmen Derneği Yöneticileri, İGC’ye nezaket ziyareti yaptılar.

ABA-DER YÖNETİMİ İGC'Yİ ZİYARET ETTİ

 Kısa adı ABA-DER olan Abacılı Yörük Türkmen Derneği Yöneticileri, İGC’ye nezaket ziyareti yaptılar.

Dernek Başkanvekili Yeminli Mali Müşavir Davut Taşdelen, üyeler İskenderun Karma Esnaf Odası ve Denizciler Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Hüseyin Sönmez, Türk Telekom İl Müdür Yardımcısı Ahmet Bilgin, Enerji-Sa yetkilisi Ömer Osman Bilgili, Av.Burak Bakır, Av.Ümran Gültekin’dan oluşan konukları İGC Başkanı Veysel Cıncık ile Yönetim Kurulu karşıladılar.
Aba-Der Başkan Vekili Davut Taşdelen, İGC yeni yönetimini kutlayarak, ‘’başarılı çalışmalar yapacağınıza yürekten inanıyoruz. Hayırlı olsun’’ dedi. Taşdelen, “basın hepimizin ortak sesi. Doğruları yazmazsa, halk yanlış yönlenir. Bu çalışmalarınız çok güzel. Mesleki seviyenin yükselmesi herkes için iyi olur. Yerel basın her zaman dinamik çalışmakta ve önemli hizmet vermektedir. Cemiyetinizin yeni yönetimini kutluyor ve başarılar diliyoruz’’ şeklinde konuştu.
İGC Başkanı Veysel Cıncık, dün ‘Saygıdeğer Halkımıza’ başlığıyla yayınlanan İGC deklarasyonunu hatırlatarak, bu konuya çok önem verdiklerini ve sonuna kadar gideceklerini söyledi. Cıncık, “tüm arkadaşlarımıza her zaman bu mesleğin çok önemli olduğunu, kendi menfaatleri için değil toplum için çalışmaları gerektiğini belirtiyoruz. Ancak, bunu yapmayanların da mesleğe devam etmemesi gerekiyor. Küçük hesaplar peşinde koşanların gazetecilik yapmaları tehlikeli olmaktadır. Biz bunu önlemeye çabalıyoruz. Tabi, halkımızdan, işadamlarımızdan da bu konuda destek bekliyoruz” dedi.

Yorum Gönder