Amacımız: 'Herkes İçin Sağlık'

08 Kasım 2022 Salı 08:47
Bu haber 161 kez okundu

Medical Park Elazığ Hastanesi, yakın bir gelecekte dünyanın yükselen trendi ve artan ihtiyacı olan sağlık turizmi alanında da uluslararası nitelikte hizmet verecek şekilde dizayn edilmiş ve bu yönüyle başta Elazığ olmak üzere, ülke ekonomisine de büyük katkı sağlanması hedeflenmiştir.

Amacımız: 'Herkes İçin Sağlık'

Medical Park Elazığ Hastanesi, yakın bir gelecekte dünyanın yükselen trendi ve artan ihtiyacı olan sağlık turizmi alanında da uluslararası nitelikte hizmet verecek şekilde dizayn edilmiş ve bu yönüyle başta Elazığ olmak üzere, ülke ekonomisine de büyük katkı sağlanması hedeflenmiştir.

Modern yapısıyla hastalarının tüm beklentilerine cevap vermeyi hedefleyen Hastanemiz, 3.500 noktadan komuta edilen akıllı bina teknolojisine sahiptir. 600 araç kapasiteli otoparkı ile hasta ve hasta yakınlarının park problemi yaşamaması sağlanmış Medical Park Elazığ Hastanesi, Elazığ şehrinin en büyük hastanesi konumundadır.

Tam donanımlı hastanenin bünyesinde yapılabilecek her tür özel gün ve toplantılar için dizayn edilmiş 152 kişi kapasiteli konferans salonu bulunmaktadır. Kafeterya ziyaretçi ve hastaların rahat edebileceği şekilde 24 saat hizmet vermektedir. 19 tanesi yenidoğan olmak üzere toplam 58 yoğun bakım yatağı olan, 2 anjiyo odası ve 14 yataklı anjiyo sonrası dinlenme odası bulunan, 12 adet suit olmak üzere toplam 198 yatak kapasiteli Medicalpark Elazığ Hastanesi'nde.son teknoloji ürünü cihazlar ile donatılmış 13 ameliyathane ve 3 doğumhane bulunmaktadır. Görüntüleme ünitelerinde 1,5 tesla MR, 128 kesitli BT, sanal anjiyo ünitesi, 4 boyutlu ultrasonografi gibi en son teknoloji ürünleri olan cihazlar ile en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Radyasyon Onkolojisi ünitesinde, halkın ve bölgenin büyük sorunlarından olan kanser hastalığını en etkin şekilde tedavi eden yoğunluk ayarlı 2 adet LINAC radyoterapi cihazlarıyla, 10 yataklı kemoterapi ünitesi ile Türkiye'nin en büyük onkoloji merkezlerinden biri olmayı hedeflemektedir. Medikal Onkoloji bölümünde 10 yataklı kemoterapi bölümü 2 adet ayarlanabilir koltuk ile her yatak başında özel kulaklık ve Tv bulunmaktadır. Medikal ve Radyasyon Onkoloji Bölümünü aynı çatı altında birleştiren hastanemiz hastaların konforu için hiçbir ayrıntıyı atlamamıştır. Nükleer Tıp bölümünde; 1 çift başlı SPECT GAMA KAMERA cihazı ve son sistem PET/CT cihazıyla nükleer tıp tetkikleri yapılmaktadır. Ayrıca C-14, üre-nefes testi ve hipertroid hastalarının Iyot-131 ile Atom tedavisi yapılmaktadır.

Medical Park Elazığ Hastanesi'nde ayrıca Genel Cerrahi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Kalp-Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Nöroloji, Ortopedi ve Travmatoloji,Enfeksiyon Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, İç Hastalıkları, Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları,Göz Hastalıkları,Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek ve Üreme, Üroloji,Anestezi ve Reanimasyon, Uyku Bozuklukları Merkezi, Medikal Onkoloji,Radyoloji, Biyokimya Laboratuvarı, Patoloji Laboratuvarı,Genel Yoğun Bakım, Kalp-Damar Cerrahisi Yoğun Bakım, Koroner Yoğun Bakım, Yeni Doğan Yoğun Bakım,Beslenme ve Diyet olmak olmak üzere 28 branşta 66 poliklinik bulunmaktadır.

Fizik Tedavi Merkezi, Estetik ve Plastik Cerrahi Ünitesi, Tüp Bebek Merkezi ve uyku bozukluklarının izlenebileceği Uyku Merkezi, hastalıkların erken teşhisine imkan sağlayan Check-Up birimi gibi teşhis ve tedavi üniteleri ile bir hastaneden çok yaşam merkezi olmaktadır.

Acil biriminde, multidsipliner tanı ve tedavi yaklaşımı ile hizmet vermekte olan iki hastaya aynı anda müdahale edilebilecek Reanimasyon odası, 5 yataklı kritik hasta ünitesi, yine 13 yataklı gözlem ünitesi ve 2 yataklı özel müşahade odası mevcut olmakla birlikte sadece ülkemizde değil tüm dünyada sayılı merkezlerde bulunan acil servis içinde yerleşimli tomografi, ultrasonografi ve röntgen ünitelerinden oluşan Acil Servis Radyoloji Ünitesi de yer almaktadır. Modern tıbbın tüm branşlarıyla dünya çapında örnek olmaya aday bir hastane olan, sağlıkta insanlığa hizmet felsefesini esas alan hastanemiz "HERKES İÇİN SAĞLIK'' sloganıyla dünya markası olmak için yola çıkmıştır.
Yorum Gönder