Arsuz'a 8 Tonluk Sulama Aracı!

25 Temmuz 2016 Pazartesi 19:23
Bu haber 1233 kez okundu

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Gözcüler Hizmet Binası'nda faaliyete başlayan itfaiye birimini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Arsuz'a 8 Tonluk Sulama Aracı!
İskenderun İtfaiyesi İstasyon Amiri Yusuf Doğan ve itfaiye personeli tarafından kapıda karşılanan Başkan Nazım Culha, Hatay Büyükşehir Belediyesi  yetki ve sorumluluğunda olan itfaiye biriminin ilçeye kazandırılmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, personele her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Hatay'da itfaiyesi olmayan tek ilçenin Arsuz olduğunu belirten İskenderun İtfaiyesi İstasyon Amiri Yusuf Doğan, Gözcüler Hizmet Binası'nın üç odasının itfaiye merkezi olarak kullanılmasıyla bu sorunun ortadan kalktığını belirterek, hem tahsisten, hem de katkılarından dolayı Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha'ya teşekkür etti.

Arsuz'da 2 araç ve 18 personelle, 24 saat çalışma esasına dayalı olarak hizmet verdiklerini ifade eden Doğan, su ve sulama hizmetlerinde kullanmak üzere Arsuz'a 8 tonluk sulama aracı takviyesi yapılacağını belirterek, araç ve ekipman sayısının da arttırılacağını söyledi.

Oldukça geniş bir coğrafyaya yayılan ilçede Karaağaç ve Nardüzü bölgesine İskenderun itfaiyesinin hizmet vereceğini ifade eden Yusuf Doğan, yaşanabilecek olası bir yangında veya herhangi bir olumsuzluğa karşı ALO 110 İftaiye hattından kendilerine ulaşabileceklerini dile getirdi.

Yorum Gönder