Arsuz’da 15 Temmuz Etkinliği

16 Temmuz 2020 Perşembe 14:54
Bu haber 184 kez okundu

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde yaşanan hain darbe girişiminin 4. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Arsuz’da da çeşitli etkinliklerle anıldı.

Arsuz'da 15 Temmuz Etkinliği
15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde yaşanan hain darbe girişiminin 4. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Arsuz’da da çeşitli etkinliklerle anıldı.

Hafta boyunca camilerde mevlidi şerif okunması, şehit aileleri ve gazilerimiz ile birlikte şehitlik ziyareti organizasyonu gibi etkinliklerle devam eden programlar 15 Temmuz akşamı saat 20:00 da başlayıp 00:30 da sona eren demokrasi nöbeti programı ile son buldu.

İlçe protokolü, şehit  aileleri ve gazilerimizle birlikte yapılan şehitlik ziyareti gerçekleşti.

Programda akşam 20:00’de ilçemiz kent meydanında sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen anma programı demokrasi nöbeti ile devam etti.

Programa Kaymakam Musa Sarı, Garnizon Komutanı Yarbay Ümit Önsuz , Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cevat Aydemir  , kurum amirleri , Siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri , muhtarlar , basın mensupları , şehit yakınları ,gaziler ve vatandaşların  katılımı ile düzenlenen programda şehitler için saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlandı. Kur’an-ı kerim tilaveti, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, video sunumları gösterisinin takip ettiği programda konuşma yapan Kaymakam Sarı " Diş destekçilerden aldığı cesaretle 4 yıl önce bugün milli birlik ve beraberliğimize göz diken vatan hainleri darbe girişiminde bulunmuşlardır.   Milletçe yazdığımız birçok destandan biri de 15 Temmuzdur. Söz konusu vatan, millet, bayrak olduğunda üzerindeki bütün kisveleri bir kenara bırakarak türkü-kürdü, alevisi - sunnisi, herkes birleşerek darbe girişiminde bulunanlara dur demeyi bilmiştir.  Vatani vatan yapan haritalar üzerinde sınırları çizilmiş coğrafya parçası değildir, eğer toprak kanla yoğrulmuşsa ve canla ödenmişse bedeli onun adı vatandır .15 Temmuz şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. 15 Temmuz da yaşananları bizden sonraki nesillere aktarmak birinci görevimizdir. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız, uyanık durmalıyız. Geri dönmeyi düşünmeden sokağa çıkan 15 Temmuz şehitlerimizi ve vatani uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Gazilerimize şifa ve huzur temenni ediyoruz. Allah bir daha milletimize destan yazdırma gereği göstermesin. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatani için canını feda eden tüm şehitlerimizi minnetle anıyor gazilerimize şifalar diliyoruz diyerek konuşmasını bitirdi.

Yorum Gönder