banner45

Arsuz’da, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’na Yoğun İlgi

12 Nisan 2022 Salı 14:39
Bu haber 365 kez okundu

Arsuz Belediyesi 6. Bahar Etkinlikleri kapsamında Gazeteci- Yazarlar Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu ile söyleşi, Arsuz Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Arsuz'da, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'na Yoğun İlgi

Arsuz Belediyesi 6. Bahar Etkinlikleri kapsamında Gazeteci- Yazarlar Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu ile söyleşi, Arsuz Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. 

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve halkın katılım sağladığı söyleşi yoğun ilgi gördü. Gazeteci- Yazarlar Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu çeşitli konular hakkında bilgiler verdi.

Yöresel kutlanan iki bayramın olduğunu belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “Ğiyd Sabatağş ve Ğiyd Evvel Nisen. Rumi takvimle 30 Mart ve 14 Nisan. Bu yıldan itibaren biz bunu hem geleneklerimize uygun bir şekilde hem de 14 günde, farklı etkinlikler yaparak bahar şenlikleri adı altında birleştirdik. Bu yıl başladık ve bundan sonra daha da geliştirerek kutlamaya devam edeceğiz. Bu etkinlikler eğlence tarzında yani müziksel, sanatsal, yöresel oyunlar ve kültürel olarak devam edecek. Bu etkinliklerden bir tanesi olan bu etkinliğimiz, çok değerli iki araştırmacı gazeteci aynı zamanda yazarı kapsıyor. Kitaplarını hepimiz biliyoruz. Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu, kendilerine hoş geldiniz diyorum. Bu iki genç ve cesur kardeşimiz araştırarak yazıyorlar. Türkiye’de hem halktan yana hem de haktan, hukuktan yana tavır alarak bedel ödeyen iki arkadaşımız. Burada bizimle birlikte olmalarından dolayı, onlara çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu çeşitli konular hakkında bilgiler verdikten sonra, kendilerini dinlemeye gelen vatandaşların sorularını yanıtladı. Ardından CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven kendilerine çiçek takdim ederek, plaket verdi. 
Yorum Gönder