Arsuz’da Muz Üretimi Atağı

10 Temmuz 2020 Cuma 16:28
Bu haber 270 kez okundu

Hatay’ın muz üretiminde Mersin ve Antalya’dan sonra 3’üncü sırada yer almasına öncülük eden ilçelerden biri olan Arsuz’da muz serası alanları giderek artıyor.

Arsuz'da Muz Üretimi Atağı
Hatay’ın muz üretiminde Mersin ve Antalya’dan sonra 3’üncü sırada yer almasına öncülük eden ilçelerden biri olan Arsuz’da muz serası alanları giderek artıyor. Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, girişimciliğini İskenderun Ticaret Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve iş insanı Mahir Taner’in birlikte yaptıkları yaklaşık 40 dönümlük arazi de başlayan muz serası çalışmalarını yerinde inceledi.

Girişimlerinden dolayı iki işadamını tebrik eden Kaymakam Sarı, gerek kaymakamlık olarak, gerekse İlçe Tarım Müdürlüğünce üreticilere gerekli her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Muz ithal eden bir ülke olarak, muz üretiminde ciddi bir açık olduğunu söyleyen Kaymakam Sarı, bu nedenle bu girişimlerin çok önemli olduğunu ifade etti. Kendilerine çalışmalarında kolaylıklar dilerken, şimdiden üretimlerinde hayırlı ve bol kazançlar dileyen Kaymakam Musa Sarı, girişimcilerin yaklaşık 70 dönümlük başka bir arazide daha yine muz serası kurma çalışmalarının olacağını dile getirdi.

Yorum Gönder