banner45

Atatürk Fuat İnan’ın Şarkılarıyla Anıldı

19 Mayıs 2022 Perşembe 15:53
Bu haber 132 kez okundu

Mega Medya Grubu Stüdyolarından canlı olarak yayınlanan Hatice Tümkaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Yaşama Dair Her Şey’ adlı radyo programının 19 Mayıs özel bölümünde, Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yaptığı eserler ile bilinen Hatay’lı sanatçı ve şair Fuat İnan konuk oldu.

Atatürk Fuat İnan'ın Şarkılarıyla Anıldı

Mega Medya Grubu Stüdyolarından canlı olarak yayınlanan Hatice Tümkaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Yaşama Dair Her Şey’ adlı radyo programının 19 Mayıs özel bölümünde, Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yaptığı eserler ile bilinen Hatay’lı sanatçı ve şair Fuat İnan konuk oldu.

Sanatçı ve şair Fuat İnan özellikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için yaptığı besteler ve seslendirdiği şarkılar ile tanınmaktadır. Bugüne kadar, ‘Bir Gün Beni Anacak Yüreğin’ ve ‘Atatürk’çe Şarkılar’ isimli albümleri hazırlayan Fuat İnan en son Dombra isimli şarkıyı Gazi Mustafa Kemal Atatürk için tekrar bestelemiş ve seslendirmiştir.

Hatay’lı sanatçı ve şair Fuat İnan, “Hatay çok karışık medeniyetlerin yaşadığı çok renkli bir şehir. Atatürk sevgisini geleceğe aktarmak ve sevdirmek adına parçalar yapıyorum. İnsanım insan severim birlik beraberlik adına ben albümüme bu ismi verdim. Çerkez Kürt Arap bilmem mezhepçilik nedir bilmem insanım insan severim. Sevmek kolaydır ama sevmesini bilen bir yürek bulmak gerekir. Benim parçalarım Doğayı, hayvanları sevmek korumak için yani sevgiyi aktarmak için yapıyorum. Beni dinleyen seven orta yaşlı insanlar çocuklarına, yeğenlerine vb. aktarıyor. Böylece sevgi aktarılmaya devam ediyor” dedi.

Bir Şiirdir Yaşamak ve Türküler Masumdur

Hatay’lı sanatçı ve şair Fuat İnan, “Şarkıların gözü değil içimizi sıkan, kim ise onun gözü kör olsun diyorum. Her zaman şarkılarda şiirlerde bulurlar suçu, Oysaki insanlardır bizi üzen. Şarkılar bizi anılar ile geçmişe götürür.Sanatçı sadece müzik söylemek değildir. Söylemiyle yaşamıyla bir olmalı sanatçı. Ben Böyle olmaya çalışıyorum. On albümüm, yedi sekiz tane şiirim var. Sanatta yolun başındayım. Yaşım kaç olursa olsun Ben de her zaman yolun başındayım diyorum. Çünkü ilk zamanki heyecanımı kaybetmek istemiyorum. Bir çember gibidir bu hayat, en tepeye varmak zordur. Bugün kıymetini bilmezler dediğimiz eserin en net birgün kıymeti olacaktır. En tepeye vardığınızıfark ettiğiniz zaman, hala yolun başında gibi hissedin. Eğer öyle hissederseniz, İşte o an ilk anki zevki alırsınız. Bizim istediğimiz gönüllere girebilmek, gönüllerde var olabilmek.Aşık Veysel ve Barış Manço gibi. Örnek alınacak takip edeceğinizsanatçı size güzel bakış açısı sağlayabilmeli. İşte bu noktada Gençlerim doğru yolda ilerlemeleri için müziklerimi yapıyorum.En güzel hayır aç bir canı doyurmaktır. Bu yüzden sokak hayvanları için konser veriyorum. Bu kâinatta biz bir bütünüz. Hayvanlar bugün sadece bir köpek değildir. Doğada herşeyi korumamız gerekiyor. Toprak bizi sorgulamaz, ekini ekeriz fide verir. Hayatta öyledir. Verdiğimiz bir şey asla bizden eksilmez. Boşuna dememişler, Nuh Tufan’ından bu yana aynı gemideyiz. Hayvanı hor gören, Hayvana zarar verenlere verilen cezalar maalesef çok hafif kalıyor.Sevmek kolaydır ama sevmesini bilen bir yürek bulmak gerekir. O yüzden çocuklarımıza öyle öğretmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Yeni Single Müjdesi

Hatay’lı Sanatçı ve Şair Fuat İnan, “Telgrafın Tellerine adlı tek şarkılar halinde single çalışması başladı. Klip’i tamamlayıp inşallah Gönüldaşlarım ile paylaşacağım” diye konuştu.

 

Hatay’lı Atatürk Sevdalısı Sanatçı Fuat İnan’ın Seslendirdiği parçalardan bir kaç tanesi ise, ‘Atatürk Bakışlı Yarim, Atatürk’tür Asil Şanı, Milyonların Sevdası, Öyle Bir Git ki Benden, Başkumandan, Senle Geçti, Kendimle Başım Belada, 78. Yıl Özlemi, Kardeşlik narası, Bir On Kasım Sabahında, Geri Dönsen Neye Yarar, Sevebilseydin, Sevmiyorum Seni Artık, Çanakkale ve Yüzyılda Bir Gelen Adam.’

Arsuz’dan, Dörtyol’dan, İskenderun’dan, Belen’den kısacası Hatay’ın dört bir yanından izleyiciler ile buluşan Fuat İnan, uzun süre konuşulacak, mutlu, huzurlu ve eğlenceli bir programı geride bıraktı.

Mega Radyo stüdyolarından canlı yayınlanan ‘Yaşama Dair Her Şey’ programı, FM bandı 97,7 frekansından ve eşzamanlı olarak www.megaradyoiskenderun.com internet üzerinden canlı yayınlandı. Hatice Tümkaya’nın hazırlayıp sunduğu ‘Yaşama Dair Her Şey’ programının yönetmenliğini Mustafa Mert, Şirvan Selçuk ve Ali Kemal Zerenli yaptı.
 

 

Yorum Gönder