banner45

ATSİAD’ta Gündem Ekonomi

08 Haziran 2022 Çarşamba 16:27
Bu haber 204 kez okundu

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, Akdeniz Tüccar ve Sanayici İş adamları Derneği (ATSİAD)’ı ziyaret etti.

ATSİAD'ta Gündem Ekonomi

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, Akdeniz Tüccar ve Sanayici İş adamları Derneği (ATSİAD)’ı ziyaret etti.

İGC Başkanı Diyap Atar başkanlığında gerçekleşen ziyarette konuşan ATSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ceritbinmez, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin ışığında yürüdüklerini belirterek ülkenin birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu bir ortamda yaşama dileklerini ifade etti.

Ülke ekonomisinin zor süreçten geçtiği şu günlerde üreten Türkiye’nin modelini güçlendirmek adına planlama yapılması gerektiğini belirten ATSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ceritbinmez, Hatay’ın tarım üretimindeki verimliliğin sürdürülmesi için çiftçinin üretmesi, iş dünyasının ekonomiye katkısının sürmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Ülke ekonomisinin ekonomik hamlelerle düzelebileceğini oysa asıl sorunun “kontrolsüz göç” olgusu olduğunu ifade eden ATSİAD Başkanı Ceritbinmez, Avrupa ülkelerinin planlı bir göç politikası uyguladığını belirterek ülkemize gelişi güzel mülteci akınının tüm ülke vatandaşlarının kaygılandırdığını belirtti.

İGC Başkanı Diyap Atar, ATSİAD Başkanı Mithat Ceritbinmez’e “ev sahipliği için teşekkür ediyoruz. Değerlendirmeleriniz bizler için çok kıymetli.” dedi.

Yorum Gönder