Badminton Şampiyonasında Hatay'ı Temsil Eden Veteranlardan Büyük Başarı

01 Şubat 2023 Çarşamba 13:30
Bu haber 138 kez okundu

Türkiye Badminton Federasyonu’nun merhum veteran sporcusu İrfan Çalışır adına düzenlenen Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonası sona erdi.

Badminton Şampiyonasında Hatay'ı Temsil Eden Veteranlardan Büyük Başarı

Türkiye Badminton Federasyonu’nun merhum veteran sporcusu İrfan Çalışır adına düzenlenen Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonası sona erdi.

26-29 Ocak 2023 tarihlerinde Mersin'de yapılan Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonasında Hatay ilimizi temsilen Arsuz Uluçınar M.T.A.Lisesi öğretmeni Bengi Nil KESKİNER Masterler 45+ Karışık Çiftler kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Masterler45÷ Tek bayanlar kategorisinde ise Türkiye Şampiyonu Payas Gençlik Spor Müdürlüğünde antrenör Fatma Bahar KARACA oldu.

Ayrıca Masterler 35+ Çift Kadınlar kategorisinde Bengi Nil KESKİNER ve Fatma Bahar KARACA Türkiye 2.liğini ve 40+ Çift Erkekler kategorisinde İskenderun Kız Meslek Lisesi öğretmeni Mahmut EMİN Türkiye 3.lüğü, Masterler 35+ Çift ve Tek Kadınlar kategorilerinde Sevilay Süner Türkiye 3.lüğü, Masterler 55+ Karışık Çiftler Kategorisinde Yıldız Yaprak ve İsmail Durmuş Türkiye 3.lüğü,  Masterler 55÷ Çift Erkekler kategorisinde İsmail Durmuş ve Adil Canımoğlu Türkiye 3.lüğünü elde ederek Veteranlar Balkan ve Avrupa şampiyonalarında ülkemizi temsil etmeye hak kazandılar.

Mersin Tenis Kompleksinde gerçekleşen şampiyona 4 gün sürdü ve 175 veteran sporcu 30+, 40+, 50+, 60+, 65+, 70+ yaş kategorilerinde yarıştı.

Şampiyona, 29 Ocak Pazar günü final karşılaşmaları ve ödül töreni ile sona erdi.

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat ÖZMEKİK: ‘Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonamıza katılan ve derece alan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Sporun bir yaşam biçimi olduğunu Badminton branşında gösterdik. Spor kültürünü Badminton ile de yaygınlaştırmaya çalışıyoruz” Dedi.

Derece elden eden sporculara ödüllerini; Badminton Federasyonu As Başkanları Nuri Demirci ve Akif Sıtkı Esen, Tesis Müdürü Berna Kulaç, Tesis Amiri Yalçın Dede ve merhum veteran sporcu İrfan Çalışır’ın eşi Gülören Çalışır ve oğlu Ata Çalışır takdim etti.

Organizasyon toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


Yorum Gönder