Bakan Akar’dan Şehit Ailesine Taziye

11 Mayıs 2019 Cumartesi 12:30
Bu haber 164 kez okundu

Sınır birliklerini denetlemek üzere Hatay’a gelen Milli Savunma bakanı Sayın Hulusi Akar, Hatay Valiliği ziyaretinin ardından 05 Mayıs 2019 günü şehit olan Söz.P.Er Ali Çeker’in baba evine taziye ziyaretinde bulundu.

Bakan Akar'dan Şehit Ailesine Taziye

Sınır birliklerini denetlemek üzere Hatay’a gelen Milli Savunma bakanı  Hulusi Akar, Hatay Valiliği ziyaretinin ardından 05 Mayıs 2019 günü şehit olan  Söz.P.Er Ali Çeker’in baba evine taziye ziyaretinde bulundu.

Şehit evine taziye ziyaretinde Bakan Akar’ın yanı sıra Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, 2. Ordu Komutan Vekili Korgeneral Sinan Yayla,39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, Hassa Kaymakamı Yusuf Turan, Kumlu Kaymakamı Ercan Kayabaşı, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz da katıldı.

Bakan Akar, burada yaptığı konuşmada, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar, azim ve kararlılıkla mücadeleyi sürdürmeye devam edeceklerini söyledi. Şehidin teröristlerle göğüs göğüse çarpışarak şehit olduğunu belirten Bakan Akar “Şehitlerimizin hiç birinin kanı yerde kalmadı şimdiye kadar ve bundan sonra da kalmayacak. İnşallah bu asil milleti terör belasından kurtaracağız. Bu güzel vatanımıza huzuru ve barışı hâkim kılacağız. Yurt içinde terörist PKK var, yurt dışında PKK ve onun türevleri, YPG gibi, adı ne olursa olsun amacımız bunlarla mücadele. Bizim amacımız ve maksadımız, terörle ve teröristlerle mücadele. Onun dışında biz Kürt kardeşlerimizle et ve tırnak gibiyiz. 82 milyonun huzur ve güvenliği için elimizden gelen gayreti gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Kuran-ı Kerim tilaveti sonrasında İlçe Müftüsü tarafından tüm şehitlerimize dualar edildi. Bakan Akar, Şehit Çeker’in anne ve babasına ayrı ayrı başsağlığı dileklerini ileterek acılarını paylaştı.

Yorum Gönder