Bakan Özer ‘Süheyla Sultan’ Gemisini Ziyaret Etti

22 Mart 2023 Çarşamba 14:58
Bu haber 303 kez okundu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İskenderun Balıkçı Barınağı’nda demirleyen depremzedelerin barındırıldığı ‘Süheyla Sultan’ adlı gemide incelemelerde bulundu.

Bakan Özer ‘Süheyla Sultan' Gemisini Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer,  İskenderun Balıkçı Barınağı’nda demirleyen depremzedelerin barındırıldığı ‘Süheyla Sultan’ adlı gemide incelemelerde bulundu.

Depremzede ailelerin yaşadığı ‘Süheyla Sultan’ adlı gemi ziyaretinde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırşehir Valisi Mete Buhara, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, İskenderun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Sabahattin Uygun eşlik etti.

‘Süheyla Sultan’ adlı gemide depremzede ailelerle bir süre sohbet ederek sıkıntılarını dinleyen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gemide bulunan eğitim merkezinde de çocuklarla bir araya geldi.

Ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Özer; “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikli Bakanlığı'nca sağlam raporu verilen okullarda eğitim-öğretim başlayacak. Gerekli görülmesi durumunda ikili ve taşımalı eğitim ile süreçleri yöneteceğiz. Adını saymadığımız ilçelerde eğitim süreçlerinin başlamasını valiliklere bırakıyoruz. Diğer taraftan, 6 Şubat tarihinden itibaren bu travmayı atlatmaları için çadırlarda, konteyner ve prefabrik okullarda çocuklarımızı yalnız bırakmadık. Bölgemizde bin 793 çadır, konteyner ve prefabrik okullarda; çocuklarımız eğitim öğretime devam ediyor" şeklinde konuştu.(Haber:Şirvan Selçuk)

Yorum Gönder