Basın Bayramımız Kutlu Olsun!

22 Temmuz 2016 Cuma 17:45
Bu haber 1237 kez okundu

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda Basın Camiasının Bayramını kutladı.

Basın Bayramımız Kutlu Olsun!
HGC Başkanı Ahmet Yetişen: ‘Özgür Basının Önemi Bir Kez Daha Anlaşılmıştır’

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen Yayımladığı mesajında; “Gazetelerin Kontrol memurlarının denetiminden geçip baskıya verildiği dönemlerde, 24 Temmuz 1908 tarihinde ikinci meşrutiyet yürürlüğe girdikten sonra bu uygulamaya son verilmesi ile sansürün kaldırılması ve 24 Temmuz basın bayramı olarak anılmaya başlamıştır.

Ülkemizde son günlerde yaşadığımız darbe girişiminin önlenmesinde Özgür basının önemi bir defa daha anlaşılmıştır, basının yönlendirmesi ve halkımızın sokaklara çıkmasıyla ülkemiz bir felaketin eşiğinden dönmüş ve demokrasimiz sekteye uğramamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Basın Milletin Ortak Sesidir’’ sözlerinin doğruluğu bir kez daha kanıtlanmış, Çağdaş ve demokratik yaşamın vazgeçilmezi olan özgür basınının önemi bir defa daha anlaşılmıştır. Gecesini gündüzüne katarak emek veren tüm basın çalışanlarının sansürsüz, üzerinde baskı olmadan özgürce düşüncelerini dile getirebilmelerini diliyor, 24 Temmuz basın bayramını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorum Gönder