Başkan Bağdu’nun Gündemi Gençler

28 Ocak 2021 Perşembe 14:50
Bu haber 77 kez okundu

Türkiye Gençlik Konseyi Genel Başkanı Kasım Bağdu Acun Medya Grubunun TV8.5 Kanalına konuk olarak gençleri ve gençlik sorunlarını dile getirdi.

Başkan Bağdu'nun Gündemi Gençler

Türkiye Gençlik Konseyi Genel Başkanı Kasım Bağdu Acun Medya Grubunun TV8.5 Kanalına konuk olarak gençleri ve gençlik sorunlarını dile getirdi.

Gençleri temsil ederek sosyal sorumluluk projelerini Türkiye’nin farklı illerinde yürüten ve sorunlarını her platformda dile getiren Bağdu şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin yeryüzü kaynaklarının en değerlisi kuşkusuz gençlerdir. Gençlere yapacağımız yatırım gelecekte karşımıza olumlu bir şekilde çıkar. Gençlerin olduğu her kurum her platform gelecek vaat eder. O yüzden istihdam konusunda biz gençlerin önünü açmalıyız.

Bunu her zaman söylüyoruz. Bugün gençlik sorunları toplumsal sorunlardan bağımsız değildir.

Günümüzde gençlerin sayamayacağımız kadar sorunları ile karşı karşıyayız. Sürekli genç kardeşlerimiz ile bir arada olduğumuzdan dolayı bu sorunlara içerden aşinayız. İşsizlik konusu en büyük sorunlardan bir tanesi. Nice Üniversite mezunu gençler hala işsiz. İşsizlik beraberinde her türlü sorunun asıl kaynağı. Bugün İskenderunlu hemşerimiz Uğur Şahin aşıyı buldu diye hepimiz gururluyuz. Ama ben şunu sormak istiyorum neden Türkiye’de değil de Almanya’da. Bu sorunun cevabını alırsak eğer istihdam konusunda neden geride kaldığımızı öğrenmiş oluruz. Çünkü biz isteriz ki gençler kendi ülkesine kendi halkına hizmet etsin. Beyinler göçmesin.

Bizler zor süreçler geçirdiğimiz bu günlerde inşallah bireysel düşüncelerden çok toplumsal düşünceler ile Ülkemizi çok daha güzel yerlere geleceğine inanıyoruz. Gençler olarak üzerimize düşen her görevi yapmaya hazırız. Gençlerin sesi olabildiysek ve güzel işlere bir nebzede olsa vesile olduysak ne mutlu bize.'' Dedi.

Yorum Gönder