Başkan Savaş’tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz 2023 Cumartesi 13:23
Bu haber 203 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Savaş'tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ülkenin bekası, huzuru ve güvenliği için demokrasinin önemini vurgulayan Başkan Savaş mesajında şöyle dedi;

“Bayrağına ve ülkesine bağlı Türk Milletimiz 15 Temmuz tarihinde birlik ve bütünlüğümüze karşı yapılan hain saldırıya karşı tek yürek olarak mücadele etmiştir. Tarihimizin her noktasında omuz omuza veren ve dayanışma ruhu ile hareket eden Türk halkı, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanmıştır.

Vatanına ve milletine her zaman sıkı sıkıya bağlı olan halkımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını kendine rehber edinmiş ve üzerine düşen görevi yerine getirmiştir.

 

Ülkemizin geleceği ve aydınlık yarınlara kavuşmasını engelleyecek tüm girişimlere karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Kendi menfaatleri uğruna ülkemizin geleceğine kast edenlere asla müsaade etmeyeceğiz.

 

Bu duygu ve düşünceler ile Anadolu'yu yurt edinme dönemlerinden itibaren, milli mücadelede ve Hatay'ın kurtuluşunda can veren şehitlerimiz başta olmak üzere 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor gazilerimize şükranlarımı sunuyorum”

Yorum Gönder