Başkan Tosyalı: ’Hedef 250 Bin Nüfus’

31 Ekim 2019 Perşembe 14:17
Bu haber 120 kez okundu

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yaptığı açıklamada İskenderun’un nüfusunun 250 Binin üzerine çıkması durumunda genel bütçeden kente daha fazla kazanım sağlanacağını söyledi.

Başkan Tosyalı: 'Hedef 250 Bin Nüfus'
Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yaptığı açıklamada İskenderun’un nüfusunun 250 Binin üzerine çıkması durumunda genel bütçeden kente daha fazla kazanım sağlanacağını söyledi.
İskenderun’un nüfusunun 250 Bin’in üzerine çıkarılması noktasında bir kampanya başlattıklarını belirten Başkan Fatih Tosyalı, şunları kaydetti:


“Belediyelerin yılsonunda genel bütçeden aldıkları pay nüfus oranına göre değişkenlik gösteriyor. Değişen nüfus belediyelerin genel bütçeden aldığı miktarı da arttırıp eksiltebiliyor.


İskenderun’da ikamet edip fiilen İskenderun Belediyesince vatandaşlarımıza sağlanan tüm hizmetlerden yararlanan hemşerilerimizin ikametlerini İskenderun’a taşımalarını, alınan hizmetin sürekliliğinin ve kalitesinin artmasını önemsiyoruz. Tüm hemşerilerimizden bu konuda duyarlılık göstermelerini bekliyoruz.


Böyle bir durumda artan nüfus sayısı ile birlikte ilçemizin gelir katkı payının da artması en büyük temennimizdir.


Bu çerçevede İskenderun Belediyesi olarak “İkametimi Taşıyorum, çünkü İskenderun’da yaşıyorum” adlı kampanyayı ilçemizin daha fazla hizmet alabilmesi ve daha fazla kazanım elde etmesi adına başlatmış bulunmaktayız.


İskenderun’da yaşayan ikameti başka bir bölgede olan kıymetli hemşerilerimize çağrıda bulunuyoruz. Şehrimizin daha büyümesini daha güzelleşmesini, daha güçlü bir şehir olmasını istiyoruz. Bu çerçevede ikametinizi 31 Aralık 2019’a kadar İskenderun’a taşıyarak “Yeni İskenderun’un inşasına gelin hep birlikte katkıda bulunalım.”

 

Yorum Gönder