Başkan Tosyalı'dan Anneler Günü Mesajı

11 Mayıs 2019 Cumartesi 15:41
Bu haber 216 kez okundu

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, insanın; sevgiye, ahlaka, erdeme, iyiliğe dair hasletlerinin temelini anneden aldığını belirtti.

Başkan Tosyalı'dan Anneler Günü Mesajı

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, insanın; sevgiye, ahlaka, erdeme, iyiliğe dair hasletlerinin temelini anneden aldığını belirtti.

Belediye Başkan Fatih Tosyalı Anneler günü nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Dünyanın en zor ve ulvi görevlerinden birini üstlenmiş, şefkatin, fedakârlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin en güzel örneği olan annelerimizin, yeri doldurulamayan ve değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en yüce varlıklar olduğunu ifade den Başkan Tosyalı, şunları kaydetti:

"İnsan; sevgiye, ahlaka, erdeme, iyiliğe dair hasletlerinin temelini anneden alır. Anne sadece insanı dünyaya getiren bir varlık değil aynı zamanda insanın doğduğu andan itibaren hem koruyucusu, hem bakıcısı, hem de öğretmenidir. Çocuklarını iyi yetiştiren annelerin içinde yaşadığı toplum ahlak ve medeniyet açısından da kalkınır. Merhametin ve sevginin tükenmez kaynağı olan annelerimiz bıkmadan, usanmadan her anlamda sağlıklı nesillerin yetişmesi için çalışırlar.

Annelerimiz, hatırlanmak, çocuklarını sadece ihtiyaç duyduğu zamanlarda değil, her an yanlarında görmek ister. Dolayısıyla annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, nefes aldığımız her gün annelerimizin merhametine, şefkatine ve ilgisine layık olmaya çalışmak hepimizin görevi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta bu ülkenin varlığı ve birliği için canını seve seve feda eden şehitlerimizin aziz anneleri olmak üzere fedakârlık ve sabır timsali, karşılıksız sevginin sembolü olan tüm annelerimizin Anneler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum"

 

Yorum Gönder