banner45

Başkan Uğur Fırat ‘Altında Dikkatler Enflasyon Verilerinde’

09 Mayıs 2022 Pazartesi 15:51
Bu haber 101 kez okundu

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat piyasa borsasını inceleyerek haftanın değerlendirmesini yaptı.

Başkan Uğur Fırat ‘Altında Dikkatler Enflasyon Verilerinde'

İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat piyasa borsasını inceleyerek haftanın değerlendirmesini yaptı.


Başkan Uğur Fırat Yaptığı açıklamada; “Altın, Çarşamba günü açıklanacak ABD enflasyon verileri öncesi tahvil getirilerinin artmasıyla haftalık bazda düşüş trendini sürdürdü. Ons altında kısa vadeli görünüm açısından 1900$ direncini yakından izlemeye devam ediyoruz. Bu direnç seviyesi üzerinde bir günlük kapanış oluşmaması durumunda yükselişlerin sınırlı kalmaya devam etmesi beklenebilir. Bu senaryo altında kısa vadede 1850$ – 1900$ bandında bir seyir görmeyi bekleyebiliriz. Diğer yandan 1900$ direncini aşılması durumunda ise ilk etapta 1930$, ardından 1950$ dirençlerinin ön plana çıkabileceğini ifade edelim. Yorumlamış olduğum altın piyasa değerlendirmesi tahminler üzerinedir. Altının açılışı 919 TL çeyrek altın 1515 TL den işlem görüyor. Tüm esnafıma hayırlı işler dilerim.” Dedi.


Yorum Gönder