CHP’DE DEĞİŞİM RÜZGARI ESİYOR

06 Şubat 2016 Cumartesi 16:28
Bu haber 906 kez okundu

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

CHP'DE DEĞİŞİM RÜZGARI ESİYOR

“Esas olan CHP üyeliğidir”

CHP PM Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, PM üyeleri olarak Türkiye’deki tüm örgütleri gezdiklerini belirterek, “Örgütlerden gelen bir kardeşiniz olarak, örgütçülüğe çok önem veriyorum. 35. Kurultay’dan çıktık, PM’ye seçildik. Yapmak zorunda olduğumuz ilk işin; CHP’nin 6 okundan almış olduğumuz terbiye ve ahlakın gereği olarak örgütlerimize gitmek olduğunu düşündük ve örgütlerimizi ziyaret ediyoruz. Buna bir teşekkür ziyareti, bir dertleşme ziyareti diyebilirsiniz. Aldığımız CHP ahlakı çerçevesinde size geldik. Diyoruz ki; CHP’de her şey olabilirsiniz, ama asıl olan CHP üyeliğidir.  Genel başkan olabilirsiniz, genel başkan yardımcısı, milletvekili, belediye başkanı, PM üyesi olursunuz, ama hepsi bir gün biter. CHP üyeliği ise bitmez, her zaman yüreklerde kalır. Biz bu duygularla yola çıktık. İskenderun’da olmaktan mutluyuz. Hepimiz çalışmak zorundayız Türkiye, büyük sıkıntılardan geçiyor. Bakın bir bölgemiz Suriye’yi geçti. Geçen yıl Suriye’deki insanların dramını, yaşadıkları sıkıntıları konuşuyorduk. Şimsi Sur’u, Cizre’yi konuşuyoruz. Niye? Bir kişinin egosunu tatmin etmek için. Çünkü, birisi başkan olmak istiyor. Başkan olmak istediği için de Türkiye’nin bu noktaya gelmesini sağladı. Maalesef, bugün yaşanan sıkıntının temelinde 7 Haziran seçimlerinde HDP’nin barajı geçmesi, bölge halkının HDP’ye oy verip AKP’ye oy vermemesi var. Bu bölgede oy alamayan AKP, ‘Sizinle hesaplaşacağız, göreceksiniz’ diyerek bölgeyi kan gölüne çevirdi” dedi.

 

“Değişim sadece isimlerle olmayacak”

CHP PM Üyesi ve Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu da CHP’nin sade üyesi olmanın, partideki her türlü mevkinin üzerinde olduğunu belirterek, “Makamlar geçer, CHP üyeliğini ise ömür boyu taşırsınız” dedi.

“Demokrasi, Değişim ve kardeşlik” sloganıyla gerçekleşen 35. Kurultay’da PM üyelerinin çoğunun değiştiğini ve partideki değişimin sadece isimlerin değişmesiyle sınırlı olmayacağını dile getiren Milletvekili Dudu, “Partideki iç çekişmeleri ve kavgaları bir kenara bırakıp, el ele omuz omuza 2019 seçimlerine yürümemiz gerekiyor. Türkiye’nin artık bu karanlıktan kurtulması gerekiyor. Önümüzdeki uzun ve seçimsiz bir dönem var. Bu dönemi çok çalışarak, örgütlenerek geçirmek ve ilk genel seçimi kazanmak zorundayız. 2019’da Türkiye’nin iktidarını CHP yapmak, 30 mart seçimlerinde kaybettiğimiz İskenderun Belediyesi’ne altı oklu bayrağımızı dikmek için çok çalışacağız” dedi.

 

“PM’de Hataylı birinin olmasına seviniyoruz”

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımak ve CHP’yi iktidara taşımak için çok çalışmak gerektiğini ve bu konuda herkese görev düştüğünü belirterek, “Uzun süredir ilçe başkanımız, dostumuz Yusuf Mansuroğlu’nu ziyaret etme programımız vardı. PM üyelerimizle ziyaretimizi birleştirerek sizlerle bir aradayız.  Ülke gündemine dair çok ciddi sıkıntılar var, bunların CHP ile çözülebileceği kanaatindeyiz. Bu konuda, CHP’nin her kademesindeki herkese çok ciddi görevler düşüyor. İskenderun’da bir yerel yönetim boşluğu var. Bizler, bu eksikliği hissettirmemeye çalışıyoruz. Sıcağı sıcağına bir kurultay yaşadık. Bu kurultayda Hatay’ı temsilen, kardeşim, dostum Milletvekilimiz Sayın Mevlüt Dudu da PM’ye seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyorum. PM üyelerimiz arasında Hatay’lı birinin olması bizi sevindiriyor, ama İskenderun’lu birinin olması daha çok sevindiriyor. Hatay siyasetinde dağın bu tarafı ve öbür tarafı vardı. Artık dağın iki tarafının da parti meclisiyle, belediye başkanıyla, milletvekiliyle, ilçe başkanıyla, yöneticileriyle bu partide söz sahibi olacaklarından, hakkınızı savunacaklarından kuşkunuz olmasın” diyerek, ilçe örgütüne başarılar diledi.

Yorum Gönder