CHP’li Bozdoğan Aday Adaylığını Açıkladı

09 Ekim 2018 Salı 13:02
Bu haber 175 kez okundu

İskenderun´da CHP´nin önde gelen isimlerinden işadamı ve sanayici Bülent Bozdoğan İskenderun Belediye Başkanlığına aday adaylığını ilçe örgütünde gerçekleştirdiği toplantıda açıkladı.

CHP'li Bozdoğan Aday Adaylığını Açıkladı
 İskenderun´da CHP´nin önde gelen isimlerinden işadamı ve sanayici Bülent Bozdoğan İskenderun Belediye Başkanlığına aday adaylığını ilçe örgütünde gerçekleştirdiği toplantıda açıkladı.

CHP İskenderun ilçe teşkilatında düzenlediği basın toplantısında belediye başkanlığına aday adaylığını açıklayan Bülent Bozdoğan’ı, CHP İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, 

Belediye başkan aday adayları ve partililer yalnız bırakmadı.

 

CHP İl yönetimi ile toplantı öncesinde Belediye Başkan aday adaylarından Bülent Bozdoğan´ın İl yönetiminin de katıldığı açıklamada konuşan Mansuroğlu, 2014 seçimlerini yol kazası olarak nitelendirdi. Mansuroğlu, şöyle konuştu: “Daha önce sosyal demokrat belediye başkanlarımızın ürettiği ve edindirdiği tüm belediyenin değerlerini teker teker elden çıkartıyor, bir mirasyedi gibi davranıyor, babalarının malı gibi bu memleketi parsel parsel satıyorlar. Ama buna yeter artık dur diyeceğiz. En son 2014´te bir yol kazasına uğradık. Ama burada zafer CHP´nin olacaktır. Ülkenin durumu belli, ekonomi sıfırda. Bu kentte kardeşçe, dostça, barış türküleri söyleyerek, halay çekerek yaşamak istiyoruz. Çünkü bizden sonraki nesillerimiz, çocuklarımız, geleceğimiz bizlerden bunları bekliyor.”

Seçim çalışmalarını başlatmak üzere İskenderun´a gelen il Başkanı Halil İbrahim özgün ve il yöneticilerinin de katıldığı aday adaylığı açıklamasında Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Bozdoğan, “İskenderun Belediyesi´ni tekrar CHP´ye kazandırmak düşüncesiyle kendimi aday adayı olarak kendimi tanıtıyorum” dedi.
CHP İskenderun ilçe örgütünde il ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları ile kalabalık bir üye grubunun da katıldığı toplantı ile Cumartesi günü aday adaylığını açıklayan Bülent Bozdoğan, seçim dönemlerini demokrasi mücadelesinin en heyecanlı dönemlerinden biri olarak tanımladı. Türkiye´nin tarihini özetleyen, üretimde yükselen ivmenin son yıllarda yaşanan aşınma ve nedenleriyle ilgili de kısa bir değerlendirmede bulunan Bozdoğan, nedenlerle ilgili şunları kaydetti: “Bizleri yönetmek için görev aldığını zanneden, iş yaptığını zanneden, emperyalist ülkelerin duygularına, sömürü sistemine ayak uyduran bugünkü yöneticiler ve gerçek gerçek olarak krizi yaşayan bir ülkeyiz.”

1939´da Türkiye´ye dahil olmuş İskenderun´un Türkiye´de ilk Merkez Bankasını kuracak kadar bir ticaret merkezi, limanıyla bir ulaşım merkezi olarak sanayiye yön vermiş ama turizmde atak yapmaya çalışan bir kent olarak bugün sahip çıkılması gereken yapısına dikkat çeken Bozdoğan, kentin gelişiminin engellendiği savında. Ekonomik krizi en çok hisseden yerleşimlerin başında ticaret ve sanayi kimliğiyle İskenderun´un geldiğini sözlerine ekleyen Bozdoğan, “İskenderun´un layık olduğu ekonomik sistemi tekrar yakalaması, dolayısıyla da geri kalmışlığa doğru itilen ve elinden birçok özelliği alınan, engellenemediği için büyümesine sektörel, sanayi ve tarım yönüyle engel konulan İskenderun´a sahip çıkmamız gerektiği inancındayım” diye konuştu.

1955 Yenişehir mahallesi doğumlu olduğunu hatırlatan ve İskenderun´u birlik, beraberlik, kardeşliği yakalayan bir kent olarak tanımlayan Bozdoğan, belediye yönetimlerinin toplumun, kentlilerin ekonomisine de katkıda bulunma sorumlulukları bulunduğunu söyledi. ODTÜ´den mezun olduğu 1983 yılından buyana bölgede serbest elektrik mühendisi olarak görev yapan Bozdoğan, mesleki ve siyasi çalışma ve görevleri hakkında bilgi verdiği aday adaylığı açıklamasında şunları kaydetti: “Ülkenin tarihinden, İskenderun´un geçmişinden, burada bulunan her sınıftan her çalışma grubundan arkadaşımın sorunlarına kadar ben de onları yaşayarak bugünlere kadar geldim. Yani toplumun bir çok kademesinde yaşayarak öğrenip gelen biri olarak İskenderun´da CHP anlayışını, bizim çağdaş düşünceye yönelik anlayışımızı ve partimizin ilkelerini İskenderun´da tekrar canlandırmak. Belediyenin görevleri kaldırım ya da yollara düzen vermek değil, toplumun yaşayan insanın ekonomisine de katkıda bulunmak düşüncesini taşıyarak önümüzdeki dönem içerisinde bizi onurlandıran aday adayı arkadaşlarımla birlikte mücadele edip, İskenderun Belediyesi´ni tekrar CHP´ye kazandırmak düşüncesiyle kendimi aday adayı olarak tanıtıyorum. Aday olduğumuzda, ya da aday olacak arkadaşımızın yanında, birlikte, kol kola mücadele vererek seçimi kazanacağımıza inanıyorum.”

CHP Hatay İl yönetimi seçime yönelik hedefleri ve stratejiyi, ilçe yönetimiyle masaya yatırdı. Toplantının basına açık bölümünde aday adaylarına ve partililere seslenen Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, ‘Hatay´daki seçim startını vermek´ üzere ilçe örgütleriyle buluşmaya karar verdiklerini belirterek, hedeflerinin İskenderun´da seçimleri yeniden kazanmak olduğunu vurguladı. Cumartesi günü ilçe yönetimleriyle gerçekleştirilen değerlendirmelerin ardından Başkan Özgün, “Payas, İskenderun ve Arsuz´da belediye seçimleri çalışmalarına start verdik. Örgütlerimiz hazır. Hatay´ın her noktasında yerel iktidarı yakalayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

İskenderun´da seçimi kazanmanın sembolik bir önem taşıdığını söyleyen Özgün, İskenderun´daki toplantıda şunları ifade etti: “İskenderun gibi bu ülkenin metropolit bir şehrini, bu ülkenin dinamosunu, sanayisiyle, limanıyla, insan çeşitliliğiyle, böyle bir kenti kaybetmeye asla tahammülümüz yok. İskenderun, yalnızca İskenderunlulardan ve kendi coğrafi sınırlarından ibaret değildir. İskenderun´u kazanmamın, kendisinin ötesine geçen bir anlamı vardır. Sembolik anlamı büyüktür. O anlamda İskenderun mutlaka ve mutlaka kazanılması gereken bir kenttir. Kazanmak zorundayız, başka çaremiz yok.”

 İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, “İskenderun´un mutlaka ama mutlaka kazanmak zorundayız. Kaybetmeye tahammülümüz yok” dedi. Özgün, aday adaylarına ise, “Aday belirlendikten sonra onun çevresinde kilitlenerek çalışma” yapacaklarına yönelik bir sözleşmeye imza atmalarını istedi. 

Yorum Gönder