Deniz Er Eğitim Alayı’nda Yemin Töreni Gerçekleşti

24 Haziran 2023 Cumartesi 12:37
Bu haber 312 kez okundu

İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı’ndaki acemi dönemlerini yapan 2023 / 2-B tertip bahriyeliler düzenlenen törenle yemin etti.

Deniz Er Eğitim Alayı'nda Yemin Töreni Gerçekleşti

İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı’ndaki acemi dönemlerini yapan 2023 / 2-B  tertip bahriyeliler düzenlenen törenle yemin etti.

Deprem sonrası ailelerin katıldığı ilk yemin törenine İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Murat Fırat, İskenderun Belediye Başkan Vekili Kemal Nadir Ünal, Sahil Güvenlik Doğu Akdeniz Grup Komutanı SG Binbaşı Onur Emir, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yusuf Yıldırım, GÜÇSİAD Hatay İl Başkanı Sabahattin Uygun, Halk Eğitim Müdürü Bekir Durur, HBB İskenderun Koordinatörü Murat Yavuz Savaşçı, Güçlü Sanayici ve İş adamları Derneği (GÜÇSİAD) Hatay İl Başkanı Sabahattin Uygun, askeri erkan ve asker aileleri katıldı.

2023 / 2-B tertip erler için icra edilen yemin törenine katılan bahriyeli askerlerin ve çeşitli yörelerden kente gelen ailelerinin gurur ve mutluluğu ise görülmeye değerdi.

Törene katılan protokol üyeleri ile komutanlar, kutsal bir vazife olarak vatani görevini ifa eden Mehmetçikleri tebrik etti. Yemin töreninde, acemilik eğitimini tamamlayan erler, yemin ederek sancak geçiş töreni gerçekleştirdi. Törende üstün başarı gösteren askerlere, başarı belgesi takdim edildi. Yemin töreninin ardından, askerler, aileleri ile hasret giderdi.


Yorum Gönder