DGC’den 9 Ocak’a Özel Kan Bağışı Kampanyası

08 Ocak 2021 Cuma 16:25
Bu haber 720 kez okundu

Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti (DGC), Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı münasebetiyle, 9 Ocak 2021 Cumartesi günü Dörtyol ilçe merkezinde kan bağışı kapması düzenliyor.

DGC'den 9 Ocak'a Özel Kan Bağışı Kampanyası

Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti (DGC), Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı münasebetiyle, 9 Ocak 2021 Cumartesi günü Dörtyol ilçe merkezinde kan bağışı kapması düzenliyor.

Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sedat İskenderoğlu, Kızılay İskenderun Şubesi işbirliği ile düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek vermek ve katılarak Kan Bağışında bulunmak isteyen vatandaşların sokağa çıkma (pandemi) kısıtlamasından etkilenmemeleri için 0-536 573 79 02 nolu telefonu arayarak isim bilgilerini yazdırmaları gerektiğini belirtti.

DGC Başkanı İskenderoğlu; “Milli Mücadele Ruhunun ateşini yakan, yiğitler diyarı Dörtyol’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Bu kutlamaları daha da anlamlı kılmak adına Dörtyol Gazeteciler Cemiyeti üyelerimizle ve İskenderun Kızılay Kan Merkezi işbirliğinde kan bağışı kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan bu pandemi sürecinde büyük bir ihtiyaç halini alan kan ve kan ürünlerinin stoklarda bulunması hayati bir önem taşımakta. Ecdadımızın kanlarıyla kurtardığı bu topraklarda, Dörtyollu hemşerilerimizin kanlarıyla bu toprakların insanlarını yaşatacaklarına olan inancımız tamdır. Kampanyamıza destek veren tüm gönül dostlarımıza şimdiden minnetle teşekkür ediyoruz. Cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlaması olduğundan kan vermek isteyen hemşerilerimizin isim ve telefon bilgilerini 0.536 573 79 02 nolu telefonla paylaşmaları ve randevu almaları kolluk kuvvetlerinin hemşerilerimize yardımcı olmasını temin edecektir. Ayrıca kan vermek için ulaşım sorunu olan her hemşerimiz aynı telefon numarasından sevk için yardım talebinde bulunabilir” dedi.

Yorum Gönder