Dr. Ender Çolakoğlu; ‘Daha Sıkı Önlemler Alınmalı!’

07 Aralık 2020 Pazartesi 15:23
Bu haber 914 kez okundu

İskenderun Gelişim Hastanesi Doktorlarından İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ender Çolakoğlu; Korona virüs salgınının yüksek olduğu bölgemizde vatandaşları uyararak şu açıklamada bulundu.

Dr. Ender Çolakoğlu; ‘Daha Sıkı Önlemler Alınmalı!'

İskenderun Gelişim Hastanesi Doktorlarından İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ender Çolakoğlu; Korona virüs salgınının yüksek olduğu bölgemizde vatandaşları uyararak şu açıklamada bulundu.

“Covid-19 pandemisinin başlangıcından bu yana en yoğun günleri yaşıyoruz. Günlerdir inanılmaz ve yönetilmesi çok zor bir süreç yaşıyoruz. Bu kadar ağır hastayı aynı anda tam anlamıyla ve istenen standartta tedavi edebilmek, yatışını sağlayabilmek, ihtiyaç halinde yoğun bakım ünitesine nakletmek her zaman istediğimiz gibi olamıyor. Şu an bu salgını kontrol altına alabilecek sihirli bir değnek yok. Ama sürecin yönetilebilmesi ve hasta sayısının azaltılarak sağlık kurumlarının yükünü azaltabilmemiz adına elbette yapılacak çok iş var.

1)Maske, mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uymalı, zorunlu haller dışında kimseyle iletişim içinde olmamalıyız,

2)Kamu Yönetimi daha sıkı önlemler almalı, en azından 14 gün tam kapatma uygulamalıdır,

3)Yeni başlayacak aşılar hızla temin edilmeli, öncelikle risk gruplarının aşılanması sağlanmalıdır. Aşıya karşı yapılacak kötülemeler için şimdiden önlem alınmalıdır,

4)Biliyoruz ve inanıyoruz ki bu kâbus dolu günler geçecek, pandeminin bitişini hep beraber kutlayacağız.

Pandemi süresinde bu hastalıktan hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tedavisi devam edenlere acil şifalar diliyorum. Bizler sağlık personelleri olarak bu şifaya bir nebzede olsa da katkıda bulunabilmek için Pazar günleri dâhil gece gündüz her an çalışmaya devam ediyoruz. Sağlıkla kalın. Dr. Ender Çolakoğlu.”

Yorum Gönder