‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun’

08 Mart 2021 Pazartesi 15:57
Bu haber 477 kez okundu

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun'

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Gül mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Kadınların sosyal ve siyasal alandaki mücadelesinin simgesi haline gelen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nü bir kez daha kutlamaktayız.

Türkiye Cumhuriyet’in kurulmasıyla birlikte yapılan reformlarla, Türk kadını toplumda hak ettiği yeri ve önemi birçok dünya devletlerinden daha önce almış, bu gün bizler Türkiye’de kadını çalışma yaşamında, sosyal ve siyasal alanda görüyorsak, bu Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün engin görüşleri sayesinde olmuştur. Türk kadını Cumhuriyet ile birlikte vatandaş muamelesi görmeye başlamış ve eğitimde, iş hayatında, siyasette, kadın – erkek arasında fırsat eşitliği de böylece sağlanmıştır.

Türk milleti kadınıyla erkeğiyle hayat anlayışından, çağdaşlığa kadar güzel olan ne varsa Atatürk'e ve O'nun kurduğu Cumhuriyete borçludur. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladığımız bu anlamlı günde, Mustafa Kemal Atatürk “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.” Sözlerinin anlamını daha iyi idrak edebiliyoruz. “Dünyada her şey kadının eseridir. Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.” Diyerek, Türk kadınının eğitimde de geri kalmamasını ifade etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle pozitif düşünceleri ve sevgi dolu hayat anlayışıyla kadınlarımızın ve tüm dünya kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, kadına yönelik şiddeti bir kez daha kınıyorum.”

Yorum Gönder