Ebru Sanatı Kursuna Yoğun İlgi

06 Ağustos 2019 Salı 15:50
Bu haber 77 kez okundu

İskenderun Belediyesi Kültür Müdürlüğü kurslarından Ebru Sanatı Kursu büyük ilgi görüyor.

Ebru Sanatı Kursuna Yoğun İlgi
İskenderun Belediyesi Kültür Müdürlüğü kurslarından Ebru Sanatı Kursu büyük ilgi görüyor.

İskenderun Belediye Başkan yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca Çay Mahallesi sosyal tesislerinde ebru ve yağlı boya kursu eğitimi alan kursiyerleri ziyaret ederek yapılmakta olan çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı.  

Birçok bayan kursiyerin öğrendiği Ebru Sanatı, her yaş grubundan kursiyeri ağırlıyor. Çay Mahallesi sosyal tesislerinde düzenlenen kursa katılan kursiyerler Ebru sanatını öğrenmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Belirli periyotlar halinde devam eden ebru kursunda başarılı olan kursiyerlere sertifika veriliyor.

Düzenlenen kurslar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Fatih Tosyalı," suyun üzerinde renk verme çalışmalarıyla yapılan süsleme sanatı olan Ebru sanatı nadide sanat dallarından biridir. Belediye olarak yoğun bir talep üzerine bu kursumuzu açmıştık. Meslek edindirme kurslarına vatandaşların yoğun ilgi göstermesinden ötürü mutluluk duyuyoruz. Kursa destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Kursiyerler ise," Ebru sanatı ve Sanat Atölyelerimizde açılan birçok kurs ile Kültürlerimizin ve çeşitli sanat dallarının yaşatılarak gelecek nesillere aktarılmasına büyük destek veren Belediye Başkanımız Sayın Fatih Tosyalı'ya teşekkür ediyoruz” değerlendirmesinde bulundular.

 

 

Yorum Gönder