Emekçi Basın Mensuplarının Hakları Korunmalı!

25 Temmuz 2016 Pazartesi 19:46
Bu haber 1199 kez okundu

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz tarihinde kutlanan Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Emekçi Basın Mensuplarının Hakları Korunmalı!
Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy yayımladığı mesajında; “Tek kaygısı doğru haber yapmak olan, emekçi basın mensuplarının haklarının korunması, en az haber alma özgürlüğü kadar kutsaldır.

Basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden ve insan haklarından söz edilemez. Görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın, demokrasinin en etkili ölçülerinden biridir. Özgür, bağımsız, çok sesli bir yazılı ve görsel basın, demokrasinin büyük güvencesidir. Basın mensupları kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek için her ortamda ve her şartta büyük bir sorumluluk içerisinde çalışmalarını sürdürmektedirler. Kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan, her gün kolayca ulaşabildiğimiz bilgileri bizlere sağlayan, basın emekçilerinin yaşadıkları zorlukları, harcadıkları çabayı görmemek ve takdir etmemek mümkün değildir.

İletişimin en güçlü kanallarından olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracıdır. Tek kaygısı doğru haber yapmak olan, emekçi basın mensuplarının haklarının korunması, en az haber alma özgürlüğü kadar kutsaldır. Bu duygu ve düşüncelerle Dörtyol'da ve bölgemizde görev yapan Basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.” ifadelerine yer verdi.

Yorum Gönder