Erasmus 'Dıgıtal Youth' Projesinin Çoğaltıcı Etkinliği İskenderun’da Gerçekleşti

21 Temmuz 2023 Cuma 13:39
Bu haber 246 kez okundu

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Belen Kaymakamlığı ortaklığında Romanya’dan ASALT- Asociata Sociala a Lucratorilor de Tineret Derneği koordinatörlüğünde Erasmus Gençlik Alanında Küçük Ölçekli Ortaklıklar kapsamında 'DIGItal youTh' adlı projenin çoğaltıcı etkinliği İskenderun’da gerçekleşti.

Erasmus 'Dıgıtal Youth' Projesinin Çoğaltıcı Etkinliği İskenderun'da Gerçekleşti
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Belen Kaymakamlığı ortaklığında Romanya’dan ASALT- Asociata Sociala a Lucratorilor de Tineret Derneği koordinatörlüğünde Erasmus Gençlik Alanında Küçük Ölçekli Ortaklıklar kapsamında 'DIGItal youTh' adlı projenin çoğaltıcı etkinliği İskenderun’da gerçekleşti.

Projenin Çoğaltıcı Etkinliğine, Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz; Koordinatör Kaymakam Ceyhun Denli, Şafak Karaca, Miyase Demir ve Oğuzhan Altunay; İskenderun İlçe Jandarma Komutanı, J. Binbaşı Yusuf Yıldırım; Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri ve üniversitelerin proje koordinatörleri ile yurt dışından gelen misafirler katıldı.

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlatılarak, Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’in sunumu, proje katılımcılarından Yunus Emre Ateş’in duygu ve düşüncelerini aktarması, projeye katkı sunan kurumlara plaket takdimiyle devam etti.

Proje Koordinatörü Yeliz Sevim, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve dijital araçların kullanımına yönelik olan projenin 01 Şubat 2022’de başladığını ve 31.07.2023 itibariyle sona ereceğini,  proje süresi içerisinde öğretmen ve öğrencilerin teknolojiyi etkili ve verimli biçimde kullanabilmeleri için çalışmalar yapıldığını; ayrıca, Eylül ayında Romanya’da Türkiye’den 6 öğretmen, Romanya’dan 8 gençlik çalışanının katılımıyla 5 günlük eğitim kursu düzenlendiğini, kurs sonrası katılım sağlayan kişilerin kendi bölgelerinde gençlerin dijital araçları öğrenmeleri için eğitimler düzenlediklerini belirtti.

Gençlerin teknoloji kullanımı alanında ihtiyaçları analiz edilerek oluşturulan “Digital haritalama” adlı rapora ve sınıf içinde öğretmenlerin kullanabileceği uygulamalara https://digityouth.com web sitesinden ulaşılabilecektir.
Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz; Erasmus+ projelerinin kültürel ve sanat alanında farkındalık yarattığını, kültürel çeşitliliğin birleştirici gücünü gösteren bu gibi projelerin ülkemiz, ilimiz ve ilçemizin diğer ülkelere karşı tanıtımı, kültürel mirasın gelecek kuşaklara aktarılması, ülkemiz ile ilgili dış ülkelerdeki kişiler arasında pozitif bir düşünce yaratılmasına katkı sağladığı göz önünde bulundurulduğunda, bu açıdan ayrı bir önem arz ettiğini, Erasmus+ projelerine her zaman destek vereceğini belirterek emeği geçen Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’e, projeye destek olan kamu kurum ve kuruluşlarına ve katılımcılara teşekkür etti.Yorum Gönder