Farklı Renkler ve Kültürler İSTE Gençofis’te Buluştu!

01 Nisan 2022 Cuma 12:23
Bu haber 637 kez okundu

İSTE Genç Ofis ve İSTE Uluslararası Öğrenci Topluluğu’nun birlikte düzenlediği Kültür Günü, farklı renkleri ve kültürleri biraraya getirdi.

Farklı Renkler ve Kültürler İSTE Gençofis'te Buluştu!

İSTE Genç Ofis ve İSTE Uluslararası Öğrenci Topluluğu’nun birlikte düzenlediği Kültür Günü, farklı renkleri ve kültürleri biraraya getirdi.

İSTE Genç Ofis personelleri ve İSTE Uluslararası Öğrenci Topluluğu üyesi olan Mısır, Suriye, Filistin, Yemen, Etiyopya, Somali, Suudi Arabistan, Irak, Fas, Azerbaycan ve Bangladeş uyruklu öğrenciler, kendi kültürlerini tanıtmak amacıyla yemeklerini, müziklerini, danslarını sergilemek adına İSTE Genç Ofis’in bahçesini birlikte karnavala dönüştürdüler. Birbirlerinin farklı lezzetteki yemeklerini tadan, danslarını izleyen, yöresel kıyafetlerini gören gençler ve misafirler farklı kültürleri keşfetmiş oldu. Farklı kurumlardan misafirlerimizin de katıldığı Kültür Günü dans gösterileriyle tamamlanmış oldu.

Bu renkli etkinliğe katkı sağlayan Uluslararası Öğrenci Topluluğu’na teşekkürlerini ileten İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin şu ifadeleri kullandı; 

“Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi kapsamında yaptığımız bu etkinlikle, farklı kültürdeki gençlerimizin birbirine daha çok ısınmalarını ve birbirlerini daha iyi tanıyabilmelerini amaçladık. Yabancı uyruklu gençlerin yöresel kıyafetleri, kültürel aksesuarları, yemekleri, müzikleri ve dansları hepimizi çok etkiledi. Farklı kültürdeki gençlerimizi aynı bahçenin farklı çiçeklerine benzetiyorum. Bu özel gün için emeklerinden dolayı Uluslararası Öğrenci Topluluğu’na, Gençlik Merkezimizdeki ekip arkadaşlarıma ve gönüllü gençlerimize teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.
Yorum Gönder