Filtre Sektörünün Kraliçesine TOBB’dan Tam Not

01 Şubat 2019 Cuma 17:54
Bu haber 98 kez okundu

TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri(MEYBEM) Pazarlama Uzmanı Nihan Ökmen, İTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz’ı ziyaret etti.

Filtre Sektörünün Kraliçesine TOBB'dan Tam Not

 TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri(MEYBEM) Pazarlama Uzmanı Nihan Ökmen, İTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz’ı ziyaret etti.

İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez ile Dış Ticaret ve Vakıf Memuru Meltem Kartal’ın da eşlik ettiği ziyarette, TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş’nin Pazarlama Uzmanı Nihan Ökmen, Selma Yılmaz’a meslek kollarında alınması gereken zorunlu belgeler ile ilgili bilgiler verdi.

Gerçekleşen ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz, “İskenderun, Demir-Çelik başta olmak üzere Filtre ve hizmet sektörü bakımından önemli potansiyele sahip ve sürekli gelişime açık bir sanayi şehridir. Burada kazaları en aza indirebilmek ve alanında kalifiye elamanın çalıştırılması için biz de fabrika olarak çok hassas hareket ediyoruz. Alınması gereken zorunlu belgeleri biz de alıyoruz ve bu konuda İnsan kaynaklarımız ve İş Sağlığı ve İş Güvenliği uzmanlarımız ile birlikte hareket ediyoruz. TOBB’un başlatmış olduğu bu projenin çok önemli olduğunu de belirtmek isterim. Bölgemiz için de çalışanların alınması gereken zorunlu belgeleri almaları ayrı bir önem kazanıyor. Sizleri bölgemizde görmekten onur duyuyoruz. Bölgemizde faaliyet gösteren tüm işletmelerimizin de bu uygulamadan ve hizmetten istifade etmeleri gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez de, TOBB MEYBEM ile birlikte ortak hareket ederek, bölgede faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret ettiklerini belirterek, Mesleki yeterlilik Belgesi alınmasının 2015 yılında Çalışma Bakanlığı tarafından zorunlu hale getirildiğini anımsattı.

Yorum Gönder