‘Geleceğimize Yön Veren Kadınlarımızın Günü Kutlu Olsun’

08 Mart 2021 Pazartesi 11:34
Bu haber 350 kez okundu

Türkiye Gençlik Konseyi Genel Başkanı Kasım Bağdu 8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

‘Geleceğimize Yön Veren Kadınlarımızın Günü Kutlu Olsun'

Türkiye Gençlik Konseyi Genel Başkanı Kasım Bağdu 8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Bağdu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Biz gençler kadınlara yapılan her türlü cinsel istismar ve şiddete karşıyız. Kadınlar bir toplumun en önemli değer unsurlarındandır. Kadının toplumdaki yerini küçük görmek, kadını ötekileştirmek, geleceğin aydınlığını değil, cehaletini ve karanlığa gömülmesine yol açar. Kadınlarımız ne kadar eğitimli olursa, onların yetiştirdiği genç nesil de o kadar eğitimli ve geleceğe güvenle bakan bir nesil olacaktır.

Bir toplumun kadına ve insana bakış açısı, aynı zamanda insanlığa ve uygarlığa verdiği önem ve değerinde göstergesidir. İnsanlar cinsiyetleri ile değil, onurlu mücadeleleriyle değerlendirilmelidir. Emekçi kadınlarımız sadece bir gün değil her zaman hatırlanmalı. Bu önemli günde toplumun geleceğine yön vereceğine inandığımız kadınları, erkeği ile omuz omuza verdiği onurlu yaşam mücadelesinde daha etkili, daha barışçıl, daha demokratik, daha özgür görmeyi arzu ediyor, tüm kadınlarımızın kan ve gözyaşının olmadığı yarınlar diliyoruz” dedi.

Yorum Gönder