banner45

Gençlik Merkezleri İDLİB’te!

01 Mart 2022 Salı 12:13
Bu haber 105 kez okundu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 2021 yılında başlattığı ‘Kardeşin Isınır, Dünya Isınır’ projesiyle Gençlik Merkezleri İdlib’e duygu yüklü bir ziyaret gerçekleştirdi.

Gençlik Merkezleri İDLİB'te!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 2021 yılında başlattığı ‘Kardeşin Isınır, Dünya Isınır’ projesiyle Gençlik Merkezleri İdlib’e duygu yüklü bir ziyaret gerçekleştirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın geçen yıl başlatmış olduğu Kardeşin Isınır Dünya Isınır isimli proje bu yılda ikinci kez gerçekleşmiş, İdlip’te zor şartlar altında bulunan insanların kış aylarını rahat geçirebilmeleri için kalın kıyafetler, farklı çeşitte giyim eşyaları, ayakkabı, bot, mont tarzında koruyucu giyim kuşam malzemelerinin toplandığı yardım kampanyası bir kez daha ülke genelinde yoğun katılım ile tamamlanmıştı. Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatları ile Türk Kızılayı işbirliği ve koordinasyonuyla ülkemiz genelinde "Kardeşin Isınır, Dünya Isınır" mottosuyla yürütülen sosyal projede yardım tırı geçtiğimiz günlerde İdlib’e uğurlanmıştı.

Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde İdlib’te gerçekleşen programa Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Murat Gevrek, Gençlik ve Spor Bakanlığı Suriye Koordinatörü Sıddık Yıldırım, İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, Türk Kızılay ekipleri, ülkemizin farklı noktalarından gelen dört Gençlik Lideri ve İskenderun Gençlik Merkezi ekibi katılarak aynı proje kapsamında toplanan malzemelerin yerinde dağıtımını gerçekleştirdiler.

İdlib bölgesinde bulunan Sarmade ve Kemmune adında iki çadır kampına ziyaret gerçekleştiren Gençlik Merkezi ekipleri orada yaşayan çocuklara psikososyal destek çalışmalarında bulunarak hediyeler dağıttılar. Aynı zamanda ileride yapılacak olan daha kapsamlı çalışmalar hakkında gözlem yapan ekipler çocuklar için yapılacak çalışmaların ön hazırlıklar için gözlem ve saha çalışması yaptılar.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek şu ifadeleri kullandı; “İdlib kentinde zor şartlar altında yaşayan kardeşlerimiz için bakanlığımız iki yıldır büyük bir gayretle yardım kampanyası düzenliyor. İskenderun Gençlik Merkezimizde bu projeye lojistik merkezi olarak ev sahipliği yapıyor. Bugün ise bu çalışmaların ne kadar doğru olduğunu ve buradaki özellikle çocuklarımızın bu gibi çalışmalara ne kadar ihtiyaçları olduğunun en büyük göstergesi. Çalışma arkadaşlarımız yüreklere dokunup güzel işler yapma gayretindeler ve umarım karşılaştığımız her çocuk bugünü sadece mutlulukla hatırlar. Bakanlığımıza bizlere verdikleri desteklerden ötürü çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.Yorum Gönder