‘Hatay-İskenderun Barış ve Huzur Şehridir’

08 Ekim 2021 Cuma 15:26
Bu haber 67 kez okundu

İstanbul Yeni Kapı Etkinlik Alanında, Hatay Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen ‘İstanbul’da Hatay Günleri’ başladı.

‘Hatay-İskenderun Barış ve Huzur Şehridir'

İstanbul Yeni Kapı Etkinlik Alanında, Hatay Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen ‘İstanbul’da Hatay Günleri’ başladı.

Düzenlenen tanıtım günlerine katılan Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Hatay´ın ve İskenderun´un pek çok medeniyetin beşiği olduğunu, bölgenin tanıtımına katkı sunmak adına çaba sarf ettiklerini söyledi.

Başkan Fatih Tosyalı, medeniyetlerin beşiği olarak bilinen Hatay´ın, anlatılmakla tarif edilemeyeceğini, ziyaret edilerek, eşsiz coğrafyanın her yönüyle teneffüs edilmesi gerektiğini ifade ederek, bu tür etkinliklerin bölgemizin tanıtımına önemli katkılar sunduğunu ifade ederek, İstanbulluları Hatay’a davet etti.

Hatay’daki kardeşliğin tüm Dünyaya örnek olduğunu ifade eden Başkan Tosyalı, “Hatay’da ki en zor şartlarda dahi birbirini sevme, birbirini anlama kültürünü İstanbullularla tanıştırmaya geldik. Hatay’da bütün dinlere mensup insanlar huzur ve barış içerisinde yaşamaktadır ve yaşamaya da devam edecektir. İnşallah bizlerde Hatay’ın güzel İskenderun’umuzun barışına, hoşgörüsüne, sevgisine ve muhabbetine katkı sunmaya birlikte devam edeceğiz” dedi.
Yorum Gönder