banner45

Hatay’da Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Töreni

19 Mart 2022 Cumartesi 15:18
Bu haber 1056 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümünde düzenlenen törene katıldı.

Hatay'da Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Töreni

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümünde düzenlenen törene katıldı.

Çelenklerin sunulması, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Hatay Valisi Rahmi Doğan Şeref Defteri’ne düşüncelerini yazdı.

Törene katılan heyet Antakya Şehitliği’ni gezerek şehitlerin kabirlerine karanfil bıraktı. Kuran-ı Kerim’in okunması ve şehitlerimizin ruhuna dualar edilmesinin ardından tören sona erdi. 

Bu anlamlı ve değerli gün vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla yâd ettiğini belirten Lütfü Savaş, kahraman gazilerimizi şükranla andığını ifade etti.

Törenin sona ermesinin ardından şehitlik çıkışında çocuklar ellerinde Türk bayrakları ve flamalarla Başkan Lütfü Savaş’ı karşıladı.

Törene Lütfü Savaş ile birlikte Hatay Valisi Rahmi Doğan, CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Garnizon Komutanı Vekili Ulaştırma Albay Halit Erbaş, kurum müdürleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Yorum Gönder