banner48

banner61

banner50

banner62

banner52

banner53

banner55

banner56

banner57

banner58

banner59

banner60

banner49

banner63

banner51

Hatay’da Noel Coşkuyla Kutlandı

26 Aralık 2022 Pazartesi 10:51
Bu haber 52 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya, Noel bayramı kutlamalarına katılarak Hristiyan hemşerilerinin ve cemaatinin bayram coşkusuna ortak oldu.

Hatay'da Noel Coşkuyla Kutlandı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya, Noel bayramı kutlamalarına katılarak Hristiyan hemşerilerinin ve cemaatinin bayram coşkusuna ortak oldu.

Antakya Ortodoks Kilisesi’nde gerçekleşen kutlamaya HBB Başkan Vekili Özkaya’nın yanı sıra CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, protokol üyeleri, kanaat önderleri, resmi kurum ve kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Noel’i büyük sevinç ve mutluluk içinde karşıladıklarını söyleyen Hurigil, “Yüzyıllardır devam eden barış ve kardeşlik ortamının tüm dünyaya örnek teşkil etmesini diliyorum. İbadethanelerin sırt sırta verdiği, ezan sesinin çan sesine, çan sesinin hazan sesine karıştığı, üç semavi dinin mensuplarının kucaklaştığı Hatay, dünyamızda tüm insanlığın en temel özlemi olan barış ve huzurun yaşandığı müstesna illerden bir tanesidir. Noel Bayramımıza farklı anlamlar kattınız bu anlamda şahsım ve cemaatim adına şükranlarımı sunuyorum” diyerek 2023 yılının herkese sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yıl diledi.

HBB Başkan Vekili Adnan Özkaya da , “Her yıl olduğu gibi sevgi ve kardeşlik ile burada buluşarak Noel Bayramını kutluyoruz. Bayramımız kutlu olsun. Hatay, yıllardır kardeşliğe, birlik ve beraberliğe örnek olmuş bir il. Bunun her bayramda devam etmesini diliyor Noel Bayramı’nı kutluyorum. İnşallah tüm bayramlarımızı bu güzellik ve saygı içerisinde kutlarız” dedi.

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur “Hatay medeniyetlerin ve hoşgörünün şehri özel bir il. Hoşgörünün göstergesi olarak her zaman olduğu gibi Noel Bayramımızı kutluyoruz. Bizler Hatay ve Türkiye’deki huzur için devlet erkanlarımız ile çalışıyoruz. Herkesin Noel Bayramı’nı kutluyorum” diyerek 2023 yılının da mutluluk, huzur ve barış getirmesi temennisinde bulundu.

Kutlamanın sonunda misafirlere Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.


Yorum Gönder